preluare date in 112

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
filipc290
Mesaje: 65
Membru din: Mie Ian 11, 2012 5:39 pm

preluare date in 112

#1 Mesaj de filipc290 »

Buna seara. intampin o problema cu preluarea datelor din stat in declaratia 112, respectiv, atunci cand am o incetare de contract in cursul lunii, la preluare in decl. 112 imi apare ca a lucrta luna intreaga.

Aceeasi problema o intampin si la mamici, cele in crestere copil, pentru care in decl. 112 imi figureaza lucrat luna intreaga, suspendat luna intreaga. Va rog sa ma lamuriti. O seara placuta

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: preluare date in 112

#2 Mesaj de balazse »

Descrie exact ce iti apare in rubricile care sunt cu eroare, precum care este mesajul de eroare la validarea declaratiei.
Fii mai detaliat, altfel nu prea avem cum sa te ajutam.

filipc290
Mesaje: 65
Membru din: Mie Ian 11, 2012 5:39 pm

Re: preluare date in 112

#3 Mesaj de filipc290 »

In eroare imi apare ca nu poate avea numar de ore lucrare egal cu numar de ore suspendate, asta in cazul mamicilor in crestere copil.

Iar la preluare contracte noi, angajati in cursul lunii sau incetati in cursul lunii, imi inscrie la ore, numarul total din luna, iar la zile numarul tottal din luna, cu toare ca ei au incetat la jumatatea lunii.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: preluare date in 112

#4 Mesaj de balazse »

Cand introduci la "concedii" perioada de crestere copil programul iti atrage atentia "timp lucrat calculat automat (x ore) este diferit de cel existent (y). inlocuim suma?", aici alegi "da", astfel nu ti se va completare campul A.5. "5. Ore lucrate efectiv în lună".

La cei care vin si pleaca in cursul lunii la care rubrica iti apare acele informatii? Reda exact denumirea randului, precum daca este posibil sectiunea si nr randului.
La acesti angajati ai completat la "salariati" rubrica "ultima zi de lucru"? sau doar ai modificat manual campul "timp lucrat" care este interzis.

filipc290
Mesaje: 65
Membru din: Mie Ian 11, 2012 5:39 pm

Re: preluare date in 112

#5 Mesaj de filipc290 »

Imi apare corect in stat, adica ore efectiv lucrate - 0 - , ore suspendate - 160 - de ex.

Cand se preia imi incarca egal ore lucrate cu ore suspendate, adica 160 in ambele rubrici.

La angajarea in cursul lunii, sau incetare in cursul lunii, imi apare acel mesaj ca a lucrat un numar de ore, ii dau ok, se modifica, dar iar la preluare, imi aparare ca a lucrat luna intreaga.

Scrie răspuns