Nr si data adeverinte

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
tofoleanum
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mar 09, 2017 2:31 pm

Nr si data adeverinte

#1 Mesaj de tofoleanum »

In ecranul de adeverinte, nu s-ar putea edita nr. si data acesteia? Eventual ca data adeverintei sa fie preluata automat ca data curenta?

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Nr si data adeverinte

#2 Mesaj de pomparaus »

Care numar? Fiecare are un registru cu numere de intrare/iesire : de unde sa stie Saga ce numar sa iti puna tie la adeverinta, la fel si data, eu pot sa editez o adeverinta azi si i-o dau salariatului peste 2 zile, adeverinta pe care scriu numarul si data cand i-o dau nu?!.
Nu vad aceasta problema ca pe o omisiune din partea Saga.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Nr si data adeverinte

#3 Mesaj de balazse »

Totusi nu ii o ideea rea, la o adica s-ar putea introduce in dreapta casutei cu "titlu" o casuta pentru numar si o casuta pentru data.

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Nr si data adeverinte

#4 Mesaj de pomparaus »

Da, cum e la adeverinta de venituri.

tofoleanum
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mar 09, 2017 2:31 pm

Re: Nr si data adeverinte

#5 Mesaj de tofoleanum »

Editat, in sensul de a inscrie electronic pe adeverinta nr. alocat din registrul de intrare/iesire. De regula, noi eliberam adeverintele pe loc si atunci data ar putea fi preluata automat ca data curenta. Daca nu se elibereaza in aceeasi zi, atunci, similar cu borderoul pentru salariile platite pe card, sa poti sa stergi data si sa o scrii ulterior de mana.

dumitrum235
Mesaje: 25
Membru din: Mar Feb 05, 2008 12:00 am

Re: Nr si data adeverinte

#6 Mesaj de dumitrum235 »

buna ziua, azi am intampinat o problema la editarea unei adeverinte pentru acordare cm, si asa cum se cere in formular seria si nr certificatului medical vechi , valabil, cod diagnostic, pentru ce este necesara adeverinta, si pentru ca este editata in pdf, nu permite scrise aceste detalii, si nu este frumos sa o scoti la imprimanta si sa scrii cu pixul! cunoaste cineva sau de la saga sa ne explice orice delaliu pe care vrem sa-l scriem sa ne permita sa facem lucrul acesta , care este metoda si cum se face !Altceva, daca iesi putin din ecranul adeverintei acordare cm si apesi din greseala si intri in adeverinta de venituri sau altceva..., imediat ce ai scris in ecranul pe care il vrei, se anuleaza ce ai scris, nu este normal asa ceva, trebuie saga sa se implice si sa perfectioneze si la acest capitol de adeverinte! Sau daca exista alte metode de a edita in adeverinte sa ne spuna dar nu cu o convertire in word, unde si acolo trebuie sa platesti sau sa trimiti documentul pe email sa-l converteasca programul free, nu vreau asa ceva, ci doar sa fie completat si perfectionat acest capitol la adeverinte sa putem scrie noi cele necesare adeverintei pe care vrem sa o trimitem salariatului.
multumim frumos!

Scrie răspuns