bonuri de consum

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
ionpopag
Mesaje: 21
Membru din: Vin Dec 23, 2011 10:37 am

bonuri de consum

#1 Mesaj de ionpopag »

Am pus mai devreme o intrebare referitor la taxarea inversa,am primit lamuriri extrem de repede si ce sa spun,profit de acest lucru si mai pun o intrebare .
Vreau sa fac consumuri partiale din factura.Adica numai unele produse consumabile,nu toate de pe factura.Nu reusesc,in sensul ca selectez produsele pe care vreau sa le consum iar pe bon nu se schimba nimic.Adica raman toate de pe factura.
Daca cineva mai are timp si pt.mine,va rog mult,astept un raspuns.Multumiri multe.

Avatar utilizator
balteanuc692
Mesaje: 3386
Membru din: Mie Ian 21, 2009 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: bonuri de consum

#2 Mesaj de balteanuc692 »

Cand generati "Bon de consum" direct din intrari dar nu doriti sa dati in consum toata factura, acele produse pe care nu le vreti a le da in consum, le selectati si le stergeti. Dupa care validati bonul de consum doar cu acele produse pe care le dati in consum.

ionpopag
Mesaje: 21
Membru din: Vin Dec 23, 2011 10:37 am

Re: bonuri de consum

#3 Mesaj de ionpopag »

balteanuc692 scrie:Cand generati "Bon de consum" direct din intrari dar nu doriti sa dati in consum toata factura, acele produse pe care nu le vreti a le da in consum, le selectati si le stergeti. Dupa care validati bonul de consum doar cu acele produse pe care le dati in consum.

Va multumesc mult pt.ambele raspunsuri.Imediat pun in aplicare ce mi-ati spus.Va doresc o zi buna si mizez pe dvs.si pe viitor.(dai omului un deget si el iti ia mana toata)

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: bonuri de consum

#4 Mesaj de cernatv »

Nu folosi "Citeaza" decat atunci cand este necesar. Exista "Raspunde".

Scrie răspuns