Grupare produse finite

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
mironc421
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 23, 2023 3:15 pm

Grupare produse finite

#1 Mesaj de mironc421 »

Buna ziua, as dori sa grupez doua,trei produse finite pentru a obtine un pachet, se poate face acest lucru in program saga C, am incercat prin transfer insa nu e corect, cantitatea obtinuta e gresita. Stiti cum as putea sa realizez acest lucru?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Grupare produse finite

#2 Mesaj de herganiec »

Faci alta reteta(produs nou) .. cu produsele finite rerspective incluse, le generezi ca pachet si vinzi acel nou produs.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Grupare produse finite

#3 Mesaj de balazse »

Pentru MironC421
Poti sa faci semifabricat din produs finit, adica creezi cod nou pentru semifabricat (atentie sa folosesti ceva in plus in denumire la semifabricat), dupa care asa cum a mentionat HerganieC faci productie.

mironc421
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 23, 2023 3:15 pm

Re: Grupare produse finite

#4 Mesaj de mironc421 »

am incercat sa fac asa cum ati zis insa cand vreau sa-mi trec reteta/productie nu-mi da voie sa aleg la tip PRODUSE FINITE.
este posibil sa am setat ceva de nu pot sa aleg tip:produse finite ...?! la voi merge asa cum mi-ati sugerat?

mironc421
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 23, 2023 3:15 pm

Re: Grupare produse finite

#5 Mesaj de mironc421 »

asa e, trebuia sa pun bifa la definire articole produs finit ca fiind si "consumabil", multumesc si zi buna!

Scrie răspuns