Tiparire facturi A5

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
burlacuf550
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 24, 2023 3:30 pm

Tiparire facturi A5

#1 Mesaj de burlacuf550 »

Am nevoie de MARE AJUTOR la tiparire.

1. Nu reusesc nicicum sa gasesc de unde setez SAGA sa foloseasca printing preferences pe care le stabilesc in windows.

2. Deorece am facturi cu 3 pozitii maxim, doresc sa le tiparesc pe A5, IN MASA (sunt facturi la rand, le setez plaja din ecranul corespunzator "mai multe" din meniul de tiparire, totul OK), DAR VREAU SA IASA LA IMPRIMANTA NUMAI EXEMPLARUL 1 din fiecare factura. SAGA face (daca aleg pdf) /trimite la imprimanta un fisier A4 cu aceeasi factura de 2 ori, exemplarul 1 si exemplarul 2, risipa de hartie, toner, total nepractic sa stau sa le tai formatele A4 in jumatate si sa arunc jumatate. Precizez ca oricum am setat imprimanta nu scap de exemplarul 2 .

3. Exemplarul 2 pe care imi iese la imprimanta , trimis direct din SAGA, e ceva combinatie de Factura si regimul marjei, cu scrisuri suprapuse, cum am atsat mai jos ( Ex. 1, iese ok, asa cum trebuie sa fie factura) - sigur am setat ceva gresit , dar nu-i dau de cap si pace ( unde o fi emoji ala de se da cu cpaul de birou? :lol: )

Multumesc!
Fişiere ataşate
Ex. 2 din factura A5 tiparita din SAGA.jpg
Ex. 2 din factura A5 tiparita din SAGA.jpg (145.92 KiB) Vizualizat de 120 ori

Scrie răspuns