In sfarsit, se face dreptate!!!

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
davidb107
Mesaje: 473
Membru din: Lun Feb 23, 2009 12:00 am

In sfarsit, se face dreptate!!!

#1 Mesaj de davidb107 »

Am scapat de taxa radio-tveeeeeeeee!
Sa speram ca se va pune in practica de luna viitoare!
http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=17016

serbanm815
Mesaje: 544
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 1:00 am

#2 Mesaj de serbanm815 »

e bine sa fim mai rezervati si sa nu ne bucuram prea devreme...
s-a castigat procesul de o firma care n-are activitate,pana sa scoata taxa pt.toate firmele mai este mult....deja s-au primit multe somatii pt.recuperarea datoriilor din anii precedenti,nu cred ca vom scapa de taxa atata timp cat firma are activitate si un sediu social ...

Avatar utilizator
teodorg133
Mesaje: 993
Membru din: Mar Mar 11, 2008 12:00 am
Localitate: constanta

#3 Mesaj de teodorg133 »

HG nr. 1012/2009 - modificarea si completarea HG nr. 977/2003 privind taxa pentru serviciul public de radiodifuziune

Hotararea Guvernului nr. 1012 pentru modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 977/2003 privind taxa pentru serviciul public de radiodifuziune a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 695, din 15 octombrie 2009.

In temeiul art. 108 din Constitutia Romaniei, republicata,
Guvernul Romaniei adopta prezenta hotarare.

Art. I. — Hotararea Guvernului nr. 977/2003 privind taxa pentru serviciul public de radiodifuziune, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 607 din 27 august 2003, cu completarile ulterioare, se modifica si se completeaza dupa cum urmeaza:

1. La articolul 3, alineatul (1) se modifica si va avea urmatorul cuprins:
„Art. 3. — (1) Persoanele juridice cu sediul in Romania, care se incadreaza in categoria microintreprinderilor, potrivit prevederilor art. 103 din Legea nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare, au obligatia sa plateasca pentru sediul social o taxa lunara pentru serviciul public de radiodifuziune, cu exceptia celor care si-au suspendat activitatea, potrivit prevederilor legale.”
[color=red] "Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi".
[/color]
http://www.lumeaingerilor.ro/Home/tabid/36/Default.aspx

Scrie răspuns