Import date dublat

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
benedekl679
Mesaje: 11
Membru din: Joi Mai 11, 2006 12:00 am
Contact:

Import date dublat

#1 Mesaj de benedekl679 »

Buna ziua
La o verificare detaliata a activitatii societatii am observat o greseala pe care nu stiu acum cum sa o corectez.
In luna Ian 2013 am facut import din acelasi program dar de pe alt calculator a receptiilor intocmite pe acel calculator.S-a verificat raportul intrari marfa si totul a fost ok.Problema care nu a fost observata in acel moment este: aceleasi receptii au aparut in jurnalul de cumparari de 2 ori, la fel si in Registrul jurnal ca si note contabile--o data apare Import si o data apare Intrari.
In jurnalul de cumparari-receptiile de la Intrari apar asa cum trebuie la cont 4428 la fel si in notele contabile , iar in Registrul-jurnal de cumparari apare textul" SC ... cod fiscal si referinta 21-22.
Problema este la notele contabile -Import unde apare contul contabil 4426, iar in Jurnalul de cumparari apare textul" TVA SC... fara cod fiscal si cu referinta 6-7.
La fel decontul de TVA a fost si el denaturat... obligatia de plata la buget etc.
as vrea sa stiu cum sa corectez aceasta situatie, astfel incat sa dispara si din Jurnalul de cumparai si din notele contabile.

Va rog sa ma ajutati.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Import date dublat

#2 Mesaj de septimiuv »

sterge-le

Scrie răspuns