CONVENTIILE INCHEIATE CU AJOFM

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
leahrodica
Mesaje: 3
Membru din: Joi Oct 25, 2007 12:00 am

CONVENTIILE INCHEIATE CU AJOFM

#1 Mesaj de leahrodica »

Referitor la firmele care au un numar mai mare de salariati pentru care are inceiate conventii cu AJOFM, as dori sa intreb : ,,De ce nu exista posibilitatea ca in ecranul ,,salariati' sa se faca mentiunea ca pt salariatul respectiv exista conventie, perioada conventiei , deasemenea sa apara calclul centralizat in anexa C7 cu somajul din D112 pentru sumele de recuperate.
Sesizez acest lucru deoarece lucrez la mai multe firme , unde sunt si alte programe de contabilitate si unele evidentiaza si fac aceste calcule.
O alta problema care o am in cadrul societatii unde utilizez acest program si care are un nr de peste 250 de salariati este ca nu pot evidentia programul de saptamana redusa de lucru (4 zile).
Si una din problemele zilnice in aceasta societate este acela al pretului prestabilit din nomenclatorul de produse finite pe care nu il retine in momentul introducerii productiei , trebuie sa fie cules pretul de fiecare data in operatii , atunci ce rost mai are introducerea pretului in nomenclator daca trebuie sa am in fata lista de preturi cin opera rapoartele de productie?
Cu multumiril

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24178
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: CONVENTIILE INCHEIATE CU AJOFM

#2 Mesaj de balazse »

Bine ai venit pe forum!
Ar fi util introducerea acelui document, din cate stiu deja s-a propus de mai multe ori, intrebarea este daca se poate realiza dpdv tehnic.

Ce intelegi prin "programul de saptamana redusa de lucru"? Adica lucreaza 4 ore/zi sau care?

La articole apare pretul de vanzare, iar pretul prestabilit nu in toate cazurile este pretul de vanzare, ci poate fi si pretul de cost sau ul pret stabilit de unitate, ca urmare ii mai greu cu partea asta. Daca doresti poti sa faci o sugestie pentru introducerea unei optiuni unde sa se opteze pentru pret de vanzare de la "articole" sau pret de cost.

PS: Aici gasesti utiliztorii programului, daca doresti sa contactezi echipa Saga il poti face prin e-mail sau telefon, datele de contact le gasesti aici:
http://www.sagasoft.ro/contact.php

Închis