prestari servicii promovare bar

Mesaj
Autor
zahariad111
Mesaje: 31
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am

prestari servicii promovare bar

#1 Mesaj de zahariad111 »

buna seara,
am urmatoarea speta:
1.firma x are un contract cu firma Y de servicii promovare a produselor Ballantine's pentru care factureaza 10000 lei+TVA,pentru plaja cu Bar inchiriata pe 10 ani de la apele romane .
2.firma x are contract de colaborare cu firma y in vederea exploatarii in comun a sectorului de plaja+bar,iar firma y are punct de lucru deschis pentru plaja + bar care incaseaza venituri.
3.Este corect ca firma y sa factureze catre firma x cv prestarii serv de promovare Ballentines la acelasi valoare de 10000+tva,in baza unui contract de promovare care sa faca referire la ctr de promovare dintre firma Ballantines si firma x?
Multumesc

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: prestari servicii promovare bar

#2 Mesaj de tomac »

Iar sugestiile pentru modificarea/îmbunătățirea programelor SAGA sunt....?!
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

zahariad111
Mesaje: 31
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am

Re: prestari servicii promovare bar

#3 Mesaj de zahariad111 »

...imi cer scuze am observat dupa ce am postat mesajul ...sugestii nu am, insa daca ma puteti ajuta cu un raspuns ...imi cer scuze inca o data

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: prestari servicii promovare bar

#4 Mesaj de tomac »

Reformulați întrebarea. Așa cum e formulat punctul 1, mă tem că întrebarea nu are sens.
Vă rog să acordați mai multă atenție, pe viitor, locului în care postați mesajele pe forum.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

zahariad111
Mesaje: 31
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am

Re: prestari servicii promovare bar

#5 Mesaj de zahariad111 »

Multumesc inca o data pentru intelegere,
Reformulez intrebarea:
1.firma 'X' a inchiriat pe 10 ani un sector de plaja de la ABADL.
2.firma 'X' s-a asociat cu firma "Y" pentru exploatarea in comun a sectorului de plaja,prin incheierea unui contract de colaborare,in baza caruia firma 'Y' a deschis punctul de lucru si incaseaza venituri.
3.firma "X" a incheiat un contract de promovare bauturi alcoolice pentru plaja in valoare de 10000 lei suma pe care a si incasat-o.
4.Este corect ca firma Y sa emita factura de prestari serv promovare la aceeasi valoare de 10000 lei in baza unui contract intre cele doua soc cu referire la contractul initial de promovare?
Multumesc inca o data,

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: prestari servicii promovare bar

#6 Mesaj de tomac »

Eu zic că nu. Nu poate dovedi realitatea serviciilor prestate în baza acelui contract. Simpla existență a contractului nu duce și la dovedirea realității executării serviciilor respective.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

zahariad111
Mesaje: 31
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am

Re: prestari servicii promovare bar

#7 Mesaj de zahariad111 »

Am inteles... Multumesc inca o data pentru punctul de vedere

Scrie răspuns