conturi de banca

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
botezatuv
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 16, 2013 11:40 am

conturi de banca

#1 Mesaj de botezatuv »

Buna ziua!
Doresc sa introduc un cont nou de banca, dar nu am posibilitatea deoarece in program sunt prevazute doar trei pozitii ( banca1, banca2 si banca 3).
Oare cum as putea face sa adaug o noua pozitie deoarece am mai multe conturi , la mai multe banci?
Va multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24294
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: conturi de banca

#2 Mesaj de balazse »

La "conturi" automate trece doar "5121" si atunci o sa alegi oricare cont pe care il doresti.
Daca folosesti analaitice de grad doi (ex: 5121.1.1), atunci cele de grad unu (5121.1) le poti bloca de la plan de cont pentru a nu fi folosit.

gheorghei642
Mesaje: 840
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: conturi de banca

#3 Mesaj de gheorghei642 »

Programul permite setarea a două unităţi bancare şi a contului deschis la acestea. Înscrieţi, dacă aveţi conturi deschise la mai multe unităţi bancare, unităţile şi conturile bancare cele mai des folosite. Aceste informaţii vor fi folosite la întocmirea ordinelor de plată sau în alte documente care solicită informaţii despre acestea.
Observație:
·În cazul documentelor operate în ecranele Iesiri, după apăsarea butonului "Tipărire", în caseta în care regăsiți înscris contul bancar, pot fi completate conturi bancare suplimentare care vor fi preluate ulterior pentru fiecare document

ganeam951
Mesaje: 490
Membru din: Mie Aug 15, 2007 12:00 am

Re: conturi de banca

#4 Mesaj de ganeam951 »

pur si simplu creati cont analitic in planul de conturi, iar cand o sa accesati cont banca, trebuie sa il puteti alege acolo din lista.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24294
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: conturi de banca

#5 Mesaj de balazse »

Pentru GheorgheI642
Este posibil sa gresesc, dar nu cred ca BotezatuV se refera la meniul "iesiri", ci la "jurnal banca".

botezatuv
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 16, 2013 11:40 am

Re: conturi de banca

#6 Mesaj de botezatuv »

Pentru balazse
Va multumesc pentru raspuns. Ati inteles corect cu ce problema ma confruntam. Am reusit.

Închis