meniul saga in engleza

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis

Credeti ca ar fi util ca meniul programului sa se poata schimba in limba Engleza ?

da
4
25%
nu
8
50%
poate
4
25%
 
Voturi totale: 16

Mesaj
Autor
paladec969
Mesaje: 22
Membru din: Mie Oct 21, 2009 12:00 am

meniul saga in engleza

#1 Mesaj de paladec969 »

Am lansat acest chestionar in speranta ca vor fi mai multi utilizatori care ar dori aceasta imbunatatire.
Lucrez cu saga 2009, dar pentru partea de facturare (stocuri)suntem nevoiti sa utilizam alt program al carui meniu se poate schimba din Romana in Engleza si invers.
Avem aceasta nevoie deoarece facind parte dintr-o multinationala toate raportarile si exporturile de date (zilnice,lunare) se fac in limba engleza.
Stiu ca nu se poate realiza acest lucru "peste noapte", dar sincer cred ca ar fi utila aceasta optiune si pentru altii.
Anul trecut (sau poate 2) am primit raspuns de la Saga ca "nu se are in vedere o astfel de optiune", dar poate daca ar fi mai multi doritori s-ar schimba situatia :oops:

multumesc anticipat pentru participarea la vot

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: meniul saga in engleza

#2 Mesaj de eugen01 »

Am "votat" poate.Ca si ..justificare, ar fi faptul ca nu toti utilizatorii (sau mare parte din utilizatori) lucreaza pentru extern (in sensul de cerinte raportari externe).Nu cred ca ar fi ok sa se integreze aceasta facilitate (sa fie parte integranta din program; in mod cert va influenta rularea programului, marire dimensiune BD)...dar ar fi ok ca si un optional. :roll:

brandusoiud479
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 12:00 am

Re: meniul saga in engleza

#3 Mesaj de brandusoiud479 »

ar putea fi ca publi line si market line.

Închis