Stagiu de cotizare

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
pinteae
Mesaje: 2007
Membru din: Joi Feb 10, 2011 12:00 am
Localitate: Targu Mures

Stagiu de cotizare

#1 Mesaj de pinteae »

Cu privire la stagiu de cotizare.
Propun ca in cazul salariatilor pentru care trebuie sa calculam concedii medicale, iar stagiu de cotizare trebuie sa la introducem manual (salariati nou intrati in firma), in SAGA sa existe optiunea de a salva stagiul introdus de catre noi. Este posibil ca in perioada urmatoare sa avem nevoie din nou de informatii pentru un alt concediu medical.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Stagiu de cotizare

#2 Mesaj de balazse »

Buna sugestie, dar sincer nu stiu daca s-ar putea implementa.

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: Stagiu de cotizare

#3 Mesaj de nasteaf »

O sugestie f.buna.
Eu am inceput sa lucrez cu Saga de la 01.01.2013 si in primele 6 luni-neavand in program stagiile de cotizare- mi-a fost f.greu cu calculul stagiului de cotizare pt.salariatii aflati in CB.

pinteae
Mesaje: 2007
Membru din: Joi Feb 10, 2011 12:00 am
Localitate: Targu Mures

Re: Stagiu de cotizare

#4 Mesaj de pinteae »

Sunt sigur ca daca se doreste, se poate realiza. Cred ca nu este o modificare foarte complexa pentru echipa SAGA. Spun aceasta, deoarece sunt sigur ca in spatele aplicatiei sta o echipa de IT-isti foarte priceputi. In multe randuri ne-au demonstrat-o.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Stagiu de cotizare

#5 Mesaj de balazse »

Pai da, dar undeva ar trebui sa fie salvate acele date, iar momentan informatiile se preiau din statele de plata din lunile anterioare, ca urmare intr-un fel ar trebui populate "artificial" separat informatiile in statele de plata pe perioadele anterioare.
Sunt curios daca se va putea implementa.
A trimis deja cineva aceasta sugestie si prin e-mail?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Stagiu de cotizare

#6 Mesaj de herganiec »

interesant. poate se reuseste.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns