despre ”revenire la forma initiala a facturilor si avizelor”

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
gagium936
Mesaje: 320
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti,Tei
Contact:

despre ”revenire la forma initiala a facturilor si avizelor”

#1 Mesaj de gagium936 »

deschid un topic nou cu acordul lui @tomac

referitor la micile nemultumiri, carcotelile fondate / nefondate , etc ... legate de forma si continutul actual al facturilor mi-am permis sa trimit un mail la SAGA (asa doar pt a descreti fruntile echipei si pentru amuzamentul tuturor)

asadar imi permit sa fac publica discutia cu @admin, sper sa nu deranjeze pe nimeni, doar sa privim cu optimism si bunavointa spre viitorul nostru al tuturor ...

buna seara,

pana si eu (de dvs nu mai zic nimic) m-am saturat de ”nemultumitii” care urla dupa formatul vechi de factura
si va propun imposibilul !!! (doar ca amuzament, in sensul ca poate va rapesc macar un zambet) sa introduceti 2 formate de facturi

1. pentru contabilii retrograzi, reticenti, comunisti care vor neaparat factura pe formatul vechi semnata si stampilata si pentru o suma de 2lei (pt ca nu li se deduce tva-ul) si din cauza carora si in ziua de azi trebuie pusa stampila pe spatele unui bon fiscal
2. pentru restul lumii care accepta ”dezinteresul celor care dezvolta softul pentru clienti” si ”acceptA ceva mai nou si prost” formatul nou de factura fara semnatura si stampila

mi-am permis sa trimit acest email, gandindu-ma (in joaca) ca daca s-ar introduce atunci cand ne-am alege formatul de factura dorit, programul sa ne intrebe ce ne dorim ... facand o paralela la ce ati scris dvs demult, candva pe forum
'<..> - ai copiat o baza de date in directorul programului! De ce te-ai apucat sa faci asa o prostie?'

numai bine,

p.s. sper sa primesc un raspuns la email, am promis colegilor de forum ca imi iau inima in dinti si trimit mail

raspuns echipa SAGA (@admin)

Buna ziua,

Am putea face o optiune pentru tiparirea facturi in format vechi la care sa apara niste mesaje de genul:

"Esti sigur ca vrei formatul de tip 'Imprimeria nationala' de pe vremea cand factura se completat cu pixul?"

Daca zice "Da"

"Esti absolut sigur ca nu te poti adapta noilor cerinte si n-ai nicio idee despre design?"
Daca zice "Da"

"Ia-ti alt program!"



Dar n-o s-o facem..
Keep Walking!

gagium936
Mesaje: 320
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti,Tei
Contact:

Re: despre ”revenire la forma initiala a facturilor si avize

#2 Mesaj de gagium936 »

acum @tomac, poti sa inchizi topicul
Keep Walking!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: despre ”revenire la forma initiala a facturilor si avize

#3 Mesaj de tomac »

Done.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Închis