Foldere Separate pt. D700

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Foldere Separate pt. D700

#1 Mesaj de ovidiuo »

Buna seara ! Credeti ca in functie de ce declaram prin D700 s-ar putea face foldere separate (raportate la ecranul din care se genereaza) ? Ceva de genul D700_SALARII (cand se modifica contributiile salariale), D700_TVA (cand se modifica ceva referitor la TVA), D700_094 (cand se declara cifra de afaceri) etc. ? Intreb daca se poate, pentru ca de exemplu am facut un D700 pentru modificare perioada fiscala la TVA (totul ok in "Declaratii ANAF", recipisa buna). Apoi, peste 2 zile, trebuie sa fac un D700 pentru ca apar niste salariati in peisaj - generez D700, mi-o suprascrie pe cea "de TVA" -> acum am in "Declaratii ANAF" un D700-modificare salarii cu recipisa de la D700-modificare perioada TVA. Daca mai fac un alt D700 (vechiul 094) pentru cifra de afaceri iarasi il suprascrie pe cel existent .. si cumva, daca in ianuarie mai trebuie un D700 pentru trecerea de la micro la impozit pe profit .. :shock: . Credeti ca se poate rezolva ceva ? O seara placuta !

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Foldere Separate pt. D700

#2 Mesaj de tobosv790 »

Eu cred că ele sunt în TEMP. Acolo poți merge și face RENAME cum îți place. Asta imediat după ce ai generat-o și ai depus-o. Sau subfoldere în care muți declarația cu pricina și recipisa aferentă.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Foldere Separate pt. D700

#3 Mesaj de balazse »

Pentru OvidiuO
Eu iti proprun ca intotdeauna dupa ce ai generat fisierul sa il salvezi tu intr-un folder special, iar inainte de salvare sa il denumesti conform doleantelor.

Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Re: Foldere Separate pt. D700

#4 Mesaj de ovidiuo »

Nu asta era problema .. ma descurc cu "organizarea" lor ! :) Dar imi place ca in "Declaratii ANAF" sa imi apara frumos si ordonat toate declaratiile depuse si cu recipisele aferente (pentru fiecare firma in parte). Insa daca e mare bataie de cap si complicat, nu e bai .. pot trai cu asa ceva ! :D .. o seara frumoasa sa aveti !

Închis