Masini

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
andrasj
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:14 am

Masini

#1 Mesaj de andrasj »

Buna seara.
Folosesc saga ps cu licenta si nu-mi permite sa introduc la "Masini" soferul si traseul,cum sa procedez ca sa pot completa foile de parcurs?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8225
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Masini

#2 Mesaj de herganiec »

introduci masinile prima data in ecranul de sus.
apoi te lasa sa introduci in partea de jos... similar celorlate ecrane din Saga (intrari, iesiri, etc)
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25888
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Masini

#3 Mesaj de tomac »

Șoferul trebuie să existe în Fișiere - Salariați. Dacă e vorba de titular introduceți-l cu data angajării 01/01/2000 și data plecării la fel. Din câte știu eu lista de selecție preia și salariații plecați nu doar cei activi.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

rovidg116
Mesaje: 239
Membru din: Mie Iul 09, 2008 12:00 am

Re: Masini

#4 Mesaj de rovidg116 »

De curand am inceput sa folosesc sectiunea "masini". Nu gasesc unde se pot introduce datele de revizie? Adica exista rubrica "revizie", dar e casuta de tip 'data' ori de multe ori se da informatii de genul "urmatoarea revizie la 50000 km" sau "2000 ore" (in cazul anumitor utilaje) Aceste informatii nu am cum sa le introduc... Macar de ar exista o rubrica 'diverse'... Sau este, numai eu nu-l vad?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8225
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Masini

#5 Mesaj de herganiec »

nu este, doar data se poate completa.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns