Printare note contabile intrari

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#16 Mesaj de aurel211252 »

Eu la Saga PS, folosesc la sfarsit de luna "Filtrare"->aleg luna respectiva,ex.Noiembrie->clic pe "Imprimanta" doua de langa el si"Tiparire".Astfel tiparesc tot ce s-a introdus in luna Noiembrie>Aici am si "Adaosul comercial"total la fiecare fact...Imi cer scuze daca nu am fost f.explicit...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

josand
Mesaje: 332
Membru din: Mar Oct 13, 2009 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#17 Mesaj de josand »

Ai fost explicit. Dar nu imi printeaza nir-uri ci doar lista intrarilor.... Eu voiam nir-uri.
Ms de info oricum.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#18 Mesaj de ferenta »

Bănuiesc că lucrezi pe "nedefinit".Pune bifa la "fiecare înregistrare pe pagină separată" şi scoate bifa de la "numai intrări aferente stocurilor".
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

josand
Mesaje: 332
Membru din: Mar Oct 13, 2009 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#19 Mesaj de josand »

Am incercat tot, dar nu mi-am folosit creierul :lol: . Ms frumos, merge! :roll:

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#20 Mesaj de aurel211252 »

Pai asa cum am mentionat,"Filtrare", alegi luna care doresti sa scoti NIR-uri,ex.Noiembrie 2014->jos la "Tiparire"->Clic pe "Inregistrari din perioada"si alegi ex.Noiembrie 2014->"Vizualizare" clic pe "Accept" si iti apar NIR-urile ex.din luna Noiembrie 2014.Din pacate, inca la Saga PS,nu merge"Fiecare inregistrare pe pagina separata" ,ca si la Saga C. ...Azi 10.12.2014,dupa o noua"actualizare",merge si la Saga PS "Fiecare inregistrare pe pagine separata"...Multumim Saga...
Ultima oară modificat Mie Dec 10, 2014 4:23 pm de către aurel211252, modificat 1 dată în total.
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#21 Mesaj de ferenta »

josand scrie:Am incercat tot, dar nu mi-am folosit creierul :lol: . Ms frumos, merge! :roll:
Cu plăcere!Şi dacă tot m-aţi întrebat, atunci aş dori să nu las în aer treaba cu link-ul: http://www.sagasoft.ro/forum/search.php ... hor=josand
josand scrie:Totusi, nu am inteles ce era cu link-ul, va referiti la faptul ca pun tot felul de intrebari "ciudate"..
Departe de mine gândul să mă refer că puneţi întrebări ciudate!Că avem momente când şi eu şi alţi colegi, poate punem întrebări ciudate, dar aţi afirmat pe prima pagină a acestui topic, că *ăsta ar fi fost raspunsul dvs. catre oricare dintre noi*, iar eu m-am referit la faptul că nu am văzut în tot link-ul să fi dat vreun răspuns cuiva vreodată la vreo întrebare, adică din ceea ce ştiţi, să ajutaţi la rândul dumneavoastră şi pe alţii!
Dacă totuşi există şi ni-l arătaţi, eu îmi cer scuze anticipat... :oops:
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#22 Mesaj de aurel211252 »

:D
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

josand
Mesaje: 332
Membru din: Mar Oct 13, 2009 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#23 Mesaj de josand »

Stiti, cand sunteti rautacioasa, sunteti!
Asa cum am spus, daca dau vreun raspuns, il dau cand stiu la ce ma refer, nu asa aiurea cum ati facut voi acum. In loc sa raspundeti, ati inceput sa va repeziti la mine. Noroc ca v-ati nascut voi toti invatati! Eu sunt mai "speciala". Sa va bucurati de zapada!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Printare note contabile intrari

#24 Mesaj de tomac »

Eu zic să te calmezi. Nu se ia nimeni de tine și nimeni, în afară de tine, nu te consideră "specială'.
Vezi topicul ăsta? Vezi cum se numește? Se numește "Printare note contabile intrări". Prima întrebare a fost dacă la restul utilizatorilor se listează "NC" de la intrări. Când ți s-a spus că aici e vorba de PS și nu poate fi vorba de note contabile, în loc să corectezi tu începi cu asta
josand scrie:E vorba de Saga PS, si stiu si eu ca nu este vorba de note contabile (ma gandesc ca lucrez de ceva ni cu PFA-uri si mai stiu si eu cate ceva...). Am specificat ca este vorba de intrari, am crezut ca s-a intels ca este vorba de NIR-uri.... Poate lasam comentartiile rautacioase pe alta data.
Adică, tu ai experiență că ai niște ani de când lucrezi cu PFA și știi despre ce vorbești. De aia, pentru că știi despre ce vorbești, întrebi de note contabile la PFA. Mi se pare logic. Și e și mai logic ca atunci când tu întrebi de note contabile, în mod explicit, lumea care trebuie să-ți răspundă trebuie să înțeleagă faptul că de fapt e vorba de NIR-uri. La fel de logic. Și apoi o dai pe aia cu comentarii răutăcioase.
Când ți-am atras atenția că răspunsurile sunt generate de fapt de întrebarea pusă greșit, la fel, în loc să te calmezi ceri să ți se răspundă la întrebare și consideri că eu m-am luat de tine.
Mai mult, îi consideri pe ceilalți necunoscători și în afara problemei
josand scrie:Credeam ca nu trebuie sa explic ca la necunoscatori ce vreau de fapt
întrebarea pusă de tine fiind logică și toți ceilalți cu probleme de înțelegere.
Iar ca să vezi că citești și nu pricepi:
- eu îți spun că dacă operezi intrările pe nedefinit nu sunt operate corect și tu dai replica "Operez corect" deși le operezi pe nedefinit
- herganiec îți pune o captură de ecran în care e bifat să listeze în pdf (pdf creat direct de SAGA fără vreun printer virtual) și tu..."Aha, o să fac cu pdfCreator"....deși nimeni nu a pomenit nimic de pdfCreator
Legat de linkul lui ferenta - vă arată că posturile dvs sunt doar întrebări în niciun caz răspunsuri. Iar despre atitudine...să vedem un exemplu de aici http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic.php?f=8&t=23712
josand scrie:Va rog sa nu va suparati pe mine, dar nu aveti timp sa imi raspundeti sau....nu mai merge tastatura? Cum adica sa fac vamuirea? Trebuie depuse ceva declaratii?
O atitudine normală asta cu "nu mai merge tastatura", nu-i așa?
ferenta, a fost calmă și v-a explicat politicos ce și cum ba chiar v-a și răspuns.
Se pare însă că unii, așa cum sunteți și dvs, nu sunt sănătoși dacă nu insistă să aibă ei ultimul cuvânt și să încerce să-i pună la punct pe ceilalți.
Eu, în locul dvs, aș avea o atitudine ceva mai calmă nu atât de agresivă. De aceea, vă dau de pe acum un avertisment public: dacă nu vă calmați, vă dau eu pauză pe forum două săptămâni pentru început, iar apoi dacă veți continua creștem perioada până vă calmați.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11922
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Printare note contabile intrari

#25 Mesaj de septimiuv »

yo-i dadeam direct 2 saptamani daca eram in locul tau :roll: dar cred ca a intrat spiritual ho ho hoului in tine :D

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#26 Mesaj de aurel211252 »

Doamne cate explicatii bune si totusi Josand nu e multumita...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

josand
Mesaje: 332
Membru din: Mar Oct 13, 2009 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#27 Mesaj de josand »

Domnule TOMAC,stiu ca sunteti obisnuit cu explicaii de pagini....calm ca vine Craciunul. Vad ca la remarca ca in loc sa raspundeti va luati de mine nu raspundeti. Septimiuv dumneata ai fost intotdeauna mai...beligerant. Lasati, nu e nevoie de avertismest pentru "unii ca mine".... Cum ziceam, vine Craciunul, nu am chef de nervi inutili cu niste cunoscatori ca dvs.
Incercati sa va calmati dvs.!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11922
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Printare note contabile intrari

#28 Mesaj de septimiuv »

:roll: de obicei cand femeile sunt asa agitate, e o vorba in popor care spune ca le lipseste ceva :mrgreen:

josand
Mesaje: 332
Membru din: Mar Oct 13, 2009 12:00 am

Re: Printare note contabile intrari

#29 Mesaj de josand »

Pacat ca nu va amintiti si ce se spune despre barbatii care raspund asa femeilor....
Am mai avut o postare cu o intrebare legata de un PFA, nu ati observat-o....erati ocupati cu printarea Nir-urilor mele....

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11922
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Printare note contabile intrari

#30 Mesaj de septimiuv »

:shock: la naiba!
nu vorbim despre note contabile?

Scrie răspuns