stoc

Chestiuni specifice extensiilor PubLine si MarketLine
Mesaj
Autor
botui
Mesaje: 131
Membru din: Vin Feb 24, 2012 2:49 pm
Contact:

stoc

#1 Mesaj de botui »

am o problema cu stocul
in ultimii ani nu am mai lucrat cu saga decat in contabilitate,am avut create articole acum 3ani.de vreo luna am inceput sa reactualizez articolele deja create care aveau stocuri,pe unele chiar modificandule introducand alt produs peste.de cateva zile am inceput sa lucrez cu marchet line si as dori sa imi pot regla stocul de marfa.cum pot proceda?stiu ca nu a facut bine dar sunt foarte multe produse de modificat.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: stoc

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Pai nu e bine ce faceti..
Adica peste articolul PESTE care are stoc modificati ca denumire in FAINA???
Noap.... :shock:
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: stoc

#3 Mesaj de herganiec »

can un articol nu il mai folositi si nici nu mai doriti sa-l utilizati in continuare, il blocati ca sa nu se mai poata folosi (de la articole, detalii).

pentru orice articol nou, IN NICI UN CAZ nu modiciati articolele vechi cu alta denumire ca sa il refolositi, va dati peste cap tot stocul si fisa articolului. nu e voie asa ceva.

Faceti articol nou si gata. Nu va incurca nu nimic ca aveti multe articloe (chiar daca unele nu le mai folositi de mult). Raman acolo iar la listari selectati doar articolele cu stoc # 0
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns