Mai multe firme in Web

Aici scriem despre SAGA WEB, oferim feed-bak despre interfață, mod de operare, etc.
Mesaj
Autor
kilina
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 23, 2011 9:19 am

Mai multe firme in Web

#1 Mesaj de kilina »

Buna ziua,

Cum procedez daca doresc sa transfer in Web 7 firme si eu am doar o singura licenta? Ce suma platesc in plus fata de cei 375 lei, avand doar contabilitate.
Multumesc

gheorghei642
Mesaje: 764
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: Mai multe firme in Web

#2 Mesaj de gheorghei642 »

Va fi necesară achizionarea unor licențe desktop suplimentare.

valikalarim437
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 16, 2009 12:00 am

Re: Mai multe firme in Web

#3 Mesaj de valikalarim437 »

Eu am licenta dar nu stiu cum sa tranfer al doilea cod fiscal in web desi imi apare ca e licentiat. Ma poate ajuta cineva, va rog?

cozariucm
Mesaje: 102
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Siret

Re: Mai multe firme in Web

#4 Mesaj de cozariucm »

Intra pe pagina web de la saga , te loghezi cu user si parola iar acolo in licente web vei gasi deja un cui apesi pe adauga licenta web si introduci al doilea cui

valikalarim437
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 16, 2009 12:00 am

Re: Mai multe firme in Web

#5 Mesaj de valikalarim437 »

Multumesc. Am facut asta dar nu migreaza datele, imi spune ca parola nu e corecta.
Fişiere ataşate
mesaj er.png
mesaj er.png (9.33 KiB) Vizualizat de 761 ori

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: Mai multe firme in Web

#6 Mesaj de ferenta192 »

Vedeti ca avem pus la dispozitie un tutorial detaliat pe aceasta tema, pe prima pagina a site-ului sagasoft.ro.
https://www.sagasoft.ro/tutoriale-video.php?id=-nk5maMaKc8
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

pinteae
Mesaje: 2007
Membru din: Joi Feb 10, 2011 12:00 am
Localitate: Targu Mures

Re: Mai multe firme in Web

#7 Mesaj de pinteae »

gheorghei642 scrie: Vin Dec 29, 2023 1:24 pm Va fi necesară achizionarea unor licențe desktop suplimentare.
Nu stiu care varianta ar fi mai practica. Cea de achizitie a mai multor licente, sau cea de achitare a unor sume suplimentare, la licenta actuala, in functie de numarul firmelor migrate in web.
In opinia mea, gestionarea unui numar mare de licente, este posibil sa creeze un anumit disconfort.
Migrarea in WEB este un pas important in relatia noastra, ca prestatori de servicii, cu clientii nostrii, iar pentru clienti, accesul la datele lor contabile devine foarte atractiv, inclusiv in ceea ce priveste e-Factura.
De aceea, sunt sigur ca sumele achitate in plus, pentru migrarea in web, se vor putea recupera de la clientii interesati.
Eugen Pintea

galianov
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Mai multe firme in Web

#8 Mesaj de galianov »

valikalarim437 scrie: Mie Ian 03, 2024 12:16 pm Eu am licenta dar nu stiu cum sa tranfer al doilea cod fiscal in web desi imi apare ca e licentiat. Ma poate ajuta cineva, va rog?
Buna ziua,
ati reusit migrarea unei a doua baze de date in web?
Si eu am aceeasi problema, prima baza de date incarcata ok, la al doilea cod fiscal mesaj de eraore " utilizator neautorizat" desi codul fiscal este adaugat in licente web .
Multumesc!

Scrie răspuns