eraore facturare

Mesaj
Autor
mohanug368
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 22, 2011 2:23 pm

eraore facturare

#1 Mesaj de mohanug368 »

Buna ziua ! Dupa actualizarea versiunea C.3.0.441, imi da eroare la facturare . am intrat in "configurare formular " si casuta cnp nu este bifata si este inactiva ,nu o pot bifa.Ce pot face ? Va multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24282
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eraore facturare

#2 Mesaj de balazse »

Bine ai venit pe forum!
Totusi ce eroare iti apare?
In noua versiune bifezi la "Predator", CNP-ul nu trebuie sa apara pe factura de ceva timp.

mohanug368
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 22, 2011 2:23 pm

Re: eraore facturare

#3 Mesaj de mohanug368 »

balazse scrie:Bine ai venit pe forum!
Totusi ce eroare iti apare?
In noua versiune bifezi la "Predator", CNP-ul nu trebuie sa apara pe factura de ceva timp.
Multumesc ,am bifat ,dar nu vrea .Mesajul care apara cand apas butonul tiparire este "variable CNP_text is not found.Unbinding object tcnp" . Daca vreau sa intru in configurare formular apare " variable "cnp_Y"is not found. unbinding object text51. In "configurare formular " sunt niste cifre trecute la fiecare rubrica ,dar in dreptul casutei cnp nu este nicio cifra ,iar casuta cu afisate inactiva.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24282
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eraore facturare

#4 Mesaj de balazse »

In primul rand:
tomac scrie: Folosiți butonul "Răspunde" pentru a continua o discuție. Nu folosiți butonul "Citează" decât atunci când e nevoie să citați pe cineva.
In al doilea rand, incearca sa descarci versiunea free a programului si sa-l instalezi in acelasi loc unde ai acum instalat programul.

mohanug368
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 22, 2011 2:23 pm

Re: eraore facturare

#5 Mesaj de mohanug368 »

Scuze,sunt primele postari .O sa incerc!

mohanug368
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 22, 2011 2:23 pm

Re: eraore facturare

#6 Mesaj de mohanug368 »

Am reinstalat si functioneaza .Va multumesc !

Scrie răspuns