PAUZA !

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: PAUZA !

#1351 Mesaj de ferenta »

Cică a apărut o aplicaţie de IPhone, care îţi spune cât de deştept este câinele tău.
Iată cum funcţionează: Dacă ai cumpărat aplicaţia, este clar! Câinele tău este mai deştept decât tine. :P
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

petrovicif952
Mesaje: 447
Membru din: Dum Feb 01, 2009 2:00 am

Re: PAUZA !

#1352 Mesaj de petrovicif952 »

ferenta mi-a placut la nebunie bancul tau :lol: :lol: :lol:


Doi patroni stau la o bere.
- Tie cum îti merge?
- Prost tare. Da’ tie?
– Prost de tot.
– Auzi, da’ tu mai dai salarii?
- Nuuu, de vreo trei luni nimic. Tu?
- De prin septembrie zero. Da’ angajatii tăi mai vin la muncă?
- De mirare, da’ vin în fiecare dimineată, semnează condica, muncesc. Dar ai tăi?
– Și-ai mei la fel.
Cad ei pe gînduri o vreme, cînd unul dintre ei zice:
– Să știi tu ca ăștia vin la muncă de plăcere! Ce-ar fi să le punem o taxă de intrare?!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: PAUZA !

#1353 Mesaj de herganiec »

Conversatie intre Victor Ponta si sotia lui :

Victor Ponta: Daciana draga mea, in noaptea asta o sa dormi in pat cu presedintele Romaniei.
Daciana: ......si cum facem dragul meu, ma duci tu la Johannis sau vine el la mine??
:lol: :lol:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: PAUZA !

#1354 Mesaj de herganiec »

Dupa alegeri, la sediul PSD vine unul si intreaba portarul:
– As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
Portarul ii raspunde politicos :
– Domnule, domnu’ Ponta nu e presedinte….
Omul pleaca si se reintoarce dupa o ora la poarta PSD:
– As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
Portarul, usor nervos, ii raspunde:
– Bai, nene, Ponta nu e presedintele Romaniei…
Pleaca omul si dupa 10 minute vine iar zice:
– As vrea sa vorbesc cu domnul presedinte al Romaniei, Victor Ponta.
Portarul iritat de-a binelea, zbiara la el:
– Bai, nene, ti-am spus de o suta de ori ca Ponta nu e presedintele Romaniei!!!
La care omul, cu gura pin’ la urechi:
– Stiu, frate, da’ nu ma pot satura sa aud asta! :lol:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: PAUZA !

#1355 Mesaj de ferenta »

Pentru aceia dintre dumneavoastră care mai cred ca noi nu putem face nimic şi că trebuie sa acceptăm pentru noi doar ceea ce vor alţii...
http://www.holisterapi.ro/increderea-in ... dorit.html
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PAUZA !

#1356 Mesaj de eugen01 »

Iepurasul isi facea lucrarea de licenta. Curioasa, vulpea, trecand prin zona, il intreaba:
- Ce faci, iepurasule, despre ce scrii tu acolo?
- Am inceput lucrarea de cercetare despre cum este mancata vulpea de catre iepuras...
- Ha, ha, ha... pai cum o sa manance un amarat de iepuras o vulpe? Poate invers...
- Este cercetare stiinfica, vulpeo, daca nu crezi, te astept deseara la vizuina.
Dimineata, padurea... uimita de mirare... In fata vizuinei, pielea vulpii era intinsa la uscat.
Curios, lupul apare si el la iepuras si il intreaba:
- Despre ce scrii tu acolo, iepurasule?
- Sunt la cercetarea propriu-zisa din lucrarea de licenta. Studiez cum e mancat lupul de catre iepuras.
- Ha, ha, ha... cum o sa manance un amarat ca tine un lup mare si tare ca mine?
- Asta e cercetare stiintifica serioasa, daca nu crezi... ne vedem deseara la viziuna.
Dimineata, stupoare mare in toata padurea... pielea lupului era intinsa la uscat langa cea a vulpii.
Nemairezistand, ursul o apuca si el spre iepuras si il intreaba:
- Despre ce mai scrii tu acolo, iepurasule?
- Sunt deja la concluziile cercetarii in care demonstrez cum e mancat ursul de catre iepuras...
- Ha, ha, ha, ho, ho, ho... ce tot spui, pricajitule? ... Cum sa manance un mititel ca tine un urs mare ca mine?
- Nu crezi?! Aceasta este o cercetare stiintifica, nu e o gluma, vino deseara la vizuina si ai sa te convingi...
In dimineata urmatoare, toata padurea era socata.... pielea ursului era intinsa la uscat langa cea a lupului si cea a vulpii....
Dupa cateva ore, cand lighioanele padurii se raspandisera speriate care incotro, iepurasul iesi razand din vizuina, de gat cu leul... care ii spuse:
- Ai vazut, iepurasule? Ce iti spuneam eu? Nu tema lucrarii conteaza, ci coordonatorul lucrarii...

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PAUZA !

#1357 Mesaj de eugen01 »

6/2(1+2) =1 sau 6÷2(1+2) = 9 ???

Explicatii

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: PAUZA !

#1358 Mesaj de balazse »

Diferenta vine de la lipsa semnului "/". Interesant. :wink:

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: PAUZA !

#1359 Mesaj de herganiec »

Dacă Hrușcă e bolnav, se amână Crăciunul. :D
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: PAUZA !

#1360 Mesaj de ferenta »

Vă doresc un sincer "la mulţi ani", tuturor colegilor, atât creatori cât şi utilizatori de SAGA, care îşi sărbătoresc astăzi ziua numelui!Să iubiţi şi să fiţi iubiţi mereu! :)
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: PAUZA !

#1361 Mesaj de aurel211252 »

Hrusca e bolnav de craciun-oneza acuta si se trateaza in Canada... :D
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: PAUZA !

#1362 Mesaj de ferenta »

Insomnie
Un contabil se duce la doctor pentru că avea probleme cu somnul.
- Bună ziua d-le doctor, sufăr de insomnie.. nu pot sa dorm...
- Aţi încercat sa număraţi...?
- Da desigur, tocmai asta este problema... mă apuc sa număr şi dacă greşesc, trebuie să verific de unde a apărut eroarea şi să sun după auditor.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

gramac921
Mesaje: 4040
Membru din: Joi Apr 10, 2008 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

Re: PAUZA !

#1363 Mesaj de gramac921 »

Un pitic merge la proctolog se aseaza pe masa ii baga doctorul mana in fund... baga, baga........
cauta, cauta.... si la un moment dat nu mai poate sa scoata mana
se enerveaza si incepe sa tranteasca cu piticul de masa si de toti pereti .........
intra seful spitalului peste ei si ii intreaba:
Ce-i aici, beeeei ?!!
Spital…sau teatru de papusi ? :D


Am fost într-un club de streptease aseara,si cum stateam eu acolo, vine o “caprioara” mai durdulie, si incepe sa danseze pe masa mea.
-“Mama,mama ce picioare”i-am zis..
-“Iti plac?” mi-a raspuns zambind..
-“Cu siguranta”i-am zis “majoritatea picioarelor de masa ar fi cedat sub greutatea asta!!” :D

Iepurasul intra intr-un supermarket si cerand un cui, intreaba:
-Cat ma costa un cui?
Vanzatorul raspunde:
-Ei, domnule, mai nimic, un cui se poate pierde la transport.
Timp de o saptamana, seara de seara, iepurasul nostru cumpara de la acelasi magazin, un cui. Iritat, vanzatorul se hotaraste sa-i dea din partea firmei, drept cadou, un kilogram de cuie. La aceasta oferta, iepurasul raspunde:
-A, nu, n-am nevoie de un kilogram de cuie. Stiti, eu, ies seara la plimbare si n-am cui sa dau telefon. :D

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: PAUZA !

#1364 Mesaj de ferenta »

“Fiți convinși de faptul că nu veți putea găsi nimic în exteriorul vostru, dacă nu ați găsit(activat) ceva în interiorul vostru. Căci chiar dacă găsiți ceva în exterior, dacă nu l-ați găsit în interiorul vostru, veți trece pe lângă el fără să-l observați. Cu cât descoperiți mai intens în voi iubirea, înțelepciunea, frumusețea interioară, cu atât le veți întâlni mai des în jurul vostru. Vă închipuiți că, dacă nu vedeți anumite lucruri, ele nu există. Ba da ele există și, dacă nu le vedeți, aceasta înseamnă că nu le-ați cultivat suficient în voi înșivă. Lumea exterioară este alcătuită numai din reflectarea lumii interioare, deci nu vă mai amăgiți, căci nu veți afla bogăția, pacea, bucuria exterioară, dacă nu ați depus eforturi pentru a le activa și descoperi în voi înșivă.” { O.M. Aivanhov}
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PAUZA !

#1365 Mesaj de eugen01 »

Posibil comentariu la O.M. Aivanhov :
" Simptomatic, idiosincrazia dilematica isi reverbereaza atenuant ecourile absconse protoarmonice din spatele semitranscendent si disonant al obscurantismului incandescent de sorginte medievala, capsuland filonul crepuscular sincretic si aluziv metempsihotic al transmigratiei alchimice inspre circumvolutiunile interioare ale epocii istorice care tind sa formeze adevarate supape paleontologice inspre propensiunea paradigmelor de orientare paseista, intr-o veritabila recrudescenta de esenta in ultima intanta- ludica, torturant-metafizica a senzorialitatii iluzorii, dar atat de vibrant hedonistic reprezentate, inteleasa ca o negare lipsita de rigurozitatea demersului stiitific, posesoare a unei naturi mai curand intuitiva si instinctuala a acelor cauze primare, antepostulate de ganditorii clasicismului elen in perioada de maxima inflorire a democratiei antice, urmata -asa cum stim inca din traditia empirismului occidental care se sustrage inferentelor mediate- de deconstructia treptata a modelelor eluctabil utopice de inflexiune sociala reflexiva, contextual orientate inspre sevele pulsatorii ale neoclasicismului modern, ale carui ramificatii pot fi, totusi, percepute indubitabil mai curand a priori ca fiind personificari oximoronice volitiv-diminutivale ale starilor extatice, autosuficiente degajate prin intermediul apropierii omului de incantatiile onomatopeice ale naturii, impletite intr-un conglomerat de relativism amorf cu rol partial catalizator dar fiind si un filtru prin catharsisul emanat de intreaga arborescenta desemnata conventional ca "fiinta universala", in care se regasesc avanposturile ultime ale increatului semimaterializat, asta daca privim holistic hermeneutica afirmatiei mele, bineinteles, in nici un caz din perspectiva marginitoare a fracturismului osmozei neeuclidiene, care diverge ca factor de bruiaj in lumina degradanta
a cortexului evanescent acestui univers prafuit de amprenta maculanta a ingradirilor stranietatii darwiniene, dezolantei cioraniene si frustrarii freudiene, pentru a numi doar cateva . "
(gasita pe net) :?

Scrie răspuns