probleme Ceccar

Mesaj
Autor
mariuti
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 08, 2006 12:00 am

probleme Ceccar

#1 Mesaj de mariuti »

Vreau sa va aduc in atentie ceva nemaintalnit. M-am trezit chemata la Politia economica din oras cu o reclamatie de la ceccar ca am prea multe contabilitati la care am semnat bilantul si nu sunt expert contabil. precizez ca am studii superioare si am si contract de munca cu respectivele societati. Este o adevarata nesimtire din partea celor de la Ceccar care se pare ca nu mai au bani pentru protocolol si deplasari in strainate.

apetrem
Mesaje: 2852
Membru din: Mar Noi 15, 2011 12:00 am
Localitate: Brasov

#2 Mesaj de apetrem »

Ca sa le facem reclama, spune din ce judet sunt nesimtitii.
Nu ar strica un articol la ziar, sa vada si altii ce fac subordonatii d.lui toma.
Ia un avocat bun in dreptul muncii si dosarul va vi inchis repede.
Ca invatatura de minte, ar face bine si o plangere impotriva celui care a facut recalmatia.

mariuti
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 08, 2006 12:00 am

#3 Mesaj de mariuti »

sunt din judetul bacau si am descoperit cu uimire ca nu sunt singura in aceasta situatie. chiar cred ca ar merita o asemenea lectie sa fie ati in judecata si cred ca am sa urmez sfatul tau

baleaf445
Mesaje: 21
Membru din: Mie Mar 14, 2007 12:00 am

#4 Mesaj de baleaf445 »

Si...
Ai dat declaratie ??
La bilant ai selectat''alta persoana imputernicita'' ?
Esti membra CECCAR ??

mariuti
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 08, 2006 12:00 am

#5 Mesaj de mariuti »

nu, nu am dat declaratie, nu sunt membra Ceccar si la bilant am semnat alta persoana impuetrnicita conform legii

ionm141
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 06, 2008 12:00 am

#6 Mesaj de ionm141 »

Trebuie sa le demnonstrezi cu contractele de munca incheiate cu societatile respective. Este o absurditate ca multe altele care guverneaza societatea noastra.Cei de la CECCAR ar trebui sa lamureasca cum se tine evidenta contabila a societatilor coerciale de catre persoane angajate in sistemul ministerului de finante care nu platesc impozite si taxe pentru aceste servicii si sunt functionari publici,nu? Si mai si verifica aceste aspecte. Halal societate.! :oops:

ciuleil
Mesaje: 262
Membru din: Mar Ian 23, 2007 1:00 am

#7 Mesaj de ciuleil »

Tin evidente pentru care semneaza nevestele, soacra sau altcineva din familie,pentru ca ei nu au voie , nu ???
Ei sunt numai cu relatiile, nu au stres cu termene, legislatia pe gratis, si multe, multe.......

tapua
Mesaje: 26
Membru din: Mie Dec 19, 2007 12:00 am

#8 Mesaj de tapua »

:shock: Sigur nu ai dusmani?

mariuti
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 08, 2006 12:00 am

#9 Mesaj de mariuti »

eu asa stiu ca n-am dusmani, dar cine stie?

dascam
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 15, 2005 12:00 am

#10 Mesaj de dascam »

si eu sunt din bacau; sunt expert contabil; eu am crezut ca a glumit pastrav cand a spus in ianuarie 2009 ca a dat listele cu persoanele care au semnat bilanturi la politie; uite ca nu a fost o gluma; totusi a fost un gest de prost gust, dupa parerea mea

mariuti
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 08, 2006 12:00 am

#11 Mesaj de mariuti »

culmea e ca am fost la politie sa vad ce vor domnii de acolo si pur si simplu s-au crucit cand au vazut cu ce argumente au venit cei de la
Ceccar. Poate ca d-l Pastrav ar mai trebui schimbat din functie ca prea e de mult timp acolo si cred ca-si cam depaseste atributiile. Cei de la politei in momentul in care m-am dus cu CIM si cu legea contabilitatii, au zis ca nu este nici un fel de problema din partea lor si ca e posibil sa se sesizeze impotriva celor de la Ceccar. Asteptam sa vedem ce o sa mai fie. Sunt curioasa sa vad daca mai e un caz asemanator in tara.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

#12 Mesaj de robut »

Sunt obligatorii cursurile de dezv. prof. anuale ,organizate de ceccar?
Am primit un mail prin care imi spun ca nu voi obtine viza si autorizatia de functionare ,daca nu voi face aceste cursuri,ba mai mult , risc suspendarea sau radierea din Tabloul contabililor.
Citez un coleg de forum:Vai capul meu!!!

Avatar utilizator
bogeanua
Mesaje: 795
Membru din: Vin Mar 21, 2008 12:00 am
Localitate: SACELE-BRASOV
Contact:

#13 Mesaj de bogeanua »

Sunt obligatorii.Este una din conditii pt a primi viza.

petriself
Mesaje: 478
Membru din: Dum Ian 13, 2008 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

#14 Mesaj de petriself »

Sunt "obligatorii" sa le platesti, nu sa le si faci.
Daca platesti banii pt. cursuri se va acorda viza.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

#15 Mesaj de robut »

Multumesc tuturor!
Mentionez ca forumul SAGA este cel mai bun curs pe care l-am descoperit si studiat de cate ori am avut nevoie , chiar daca sunt noua in acest forum.
O seara placuta!

Scrie răspuns