data factura

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Închis
Mesaj
Autor
coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

data factura

#1 Mesaj de coatuc612 »

Buna Ziua,

In versiunea 446 la intrari a disparut posibilitatea de a aintroduce o factura din lun anterioara pentru a face rectificativa la decl.394? Nu mai am campul data factura. Stie cineva cum fac sa imi apara din nou acel camp la intrari?


Multumesc!

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: data factura

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Ai incercat sa apesi pe pictograma cu doua sagetele ">>" din stnga sus?
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

Re: data factura

#3 Mesaj de coatuc612 »

Oau!!! merge! Si m-am uitat la ecranul ala mult si bine degeaba! Si aveam pretentiii de la mine. :)


Merci!

coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

Re: data factura

#4 Mesaj de coatuc612 »

Mai am o nelamurire. Sper ca nu e tot de apasat pe un buton. :)
Cand introduc articole noi din ecranul de intrari nu imi mai afiseaza ultimul cod introdus ca sa stiu care este urmatorul. daca introduc urmatorul dupa cel afisat am surpriza sa fie deja creat acel cod. trebuie sa caut in coduri si apoi sa vad ce numar urmeaza ca si cod. Inainte nu aveam problema asta. Imi afisa ultimul cod introdus.


Multumesc!

coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

Re: data factura

#5 Mesaj de coatuc612 »

Si inca una.... cu siguranta nu ultima, versiunea 446 m-a cam dat peste cap!
O incasare operata in banca nu se vede in fisa client daca nu are factura. La versiunea anterioara o vedema cu minus si in momentul cand faceam factura mergeam in fisa si le cuplam (incasare cu plata). Ma ajuta f. mult pt ca specificul activitatii este de asa natura. Avem productie si clientul plateste azi pe baza de proforma si factura se face maine cu data de azi. Operarea extraselor seface zilnic deci am nevoie sa vad cu minus incasarile in fisa....

multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24106
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: data factura

#6 Mesaj de balazse »

De ce lucrezi dupa cod si nu dupa denumire?
Cu ce te ajuta ultimul cod la "intrari"? Introduci denumirea (sau daca doresti poti introduce o parte din denumire sa apesi pe "delete" dupa care pe "ctrl+enter" si iti afiseaza toate articolele care contine acel text).

La mine se vede, dupa care il pot si asocia cu o factura. Incearca sa descarci ultima actualizare, este posibil sa provina de la un bug care s-a rezolvat.

coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

Re: data factura

#7 Mesaj de coatuc612 »

Eu am 1000 de coduri de materiale consumabile. In momentul in care introduc o factura si este o denumire care nu exista anterior (un material nou) tb sa-l introduc ca si cod si se deschide automat fereastra de introducere. Acolo nu vad ultimele coduri introduse ca sa stiu ce cod este la rand.

O sa incerc sa mai descarc INCA ODATA ultima versiune!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24106
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: data factura

#8 Mesaj de balazse »

Si totusi um iti apare? Iti apare sortat dupa denumire si nu dupa cod articol?

Închis