Configurare formular si tiparire factura

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Închis
Mesaj
Autor
tudosec
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 09, 2006 1:00 am

Configurare formular si tiparire factura

#1 Mesaj de tudosec »

Buna ziua, dupa actualizarea softului cu versiunea c.3.0.459, la printare orientarea tuturor datelor este complet haotica. Setarile de la configurare formular sunt aceleasi, insa e decalata si sigla firmei. pot face ceva sa revin la asezarea in pagina anterioara?. Multumesc.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Configurare formular si tiparire factura

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Nu se poate.
Incepand cu ver 3.0.458 a fost modificat formatul facturii
1. In ecranele "Registru de casa" si "Jurnal de banca" s-a introdus un buton numit "Contract creditare" care deschide un ecran in care se completeaza numele, actul de identitate, adresa si calitatea creditorului, pentru generarea automata a contractului de creditare.
2. S-a modificat formatul facturii tiparite.
3. Pentru situatiile in care se lucreaza in retea, in ecranul "Utilizatori", s-a introdus posibilitate setarii de serii de facturi predefinite pentru fiecare utilizator, in vederea evitarii dublarii numarului de factura de iesire atunci cand operarea acestora se efectueaza concomitent de la mai multe statii de lucru.
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

tudosec
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 09, 2006 1:00 am

Re: Configurare formular si tiparire factura

#3 Mesaj de tudosec »

Am inteles multumesc, insa nu pot modifica nimic de la configurare formular la linii spatii etc. Chenarul e disparut iar datele client, articolele sunt comasate. Se pot modifica?

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Configurare formular si tiparire factura

#4 Mesaj de fagarasa176 »

Ca sa poti configura asezarea in pagina a detaliilor facturii trebuie sa scoti bifa de la "Tiparire fara formular".
Insa in acest caz singura varianta este tiparirea la imprimanta matriceala, adica cu formulare de facturi pretiparite, ceea ce nu cred ca este cazul la d-vs.
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Închis