S-a schimbat site-ul MFP

Mesaj
Autor
gramac921
Mesaje: 4040
Membru din: Joi Apr 10, 2008 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

S-a schimbat site-ul MFP

#1 Mesaj de gramac921 »

"Andrei Gheorghe a făcut site-ul Ministerului Finanţelor violet "


auziti aici explicatie :

""Este vorba de o seducţie voită, prin amplificarea terţiarului imaginar, care, inevitabil şi mefistofelic, va duce la repetarea inversă a numelui lui Sebastian Vlădescu, pentru subjugarea totală şi fiscală a iobagului român", a fost prima explicaţie a lui Andrei Gheorghe, purtătorul de cuvânt al ministerului "

Oricum arata jalnic...site-ul si mai si scrie ca e realizat cu resurse si mijloace proprii...parca e o lauda ..mai bine apelau la o firma specializata ...nu amatorisme .

Site-ul vechi era mai bine prezentat si structurat . Parerea mea . :)

butnarur
Mesaje: 436
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Re: S-a schimbat site-ul MFP

#2 Mesaj de butnarur »

gramac921 scrie:"Site-ul vechi era mai bine prezentat si structurat :)
nici mie nu-mi place! Acum, ca sa cauti o informatie, pierzi ceva timp... :roll: din punctul meu de vedere, nu vad nicio imbunatire :?
Îmi iubesc ţara atunci când nu mă uit la televizor şi când nu merg pe stradă. (Octavian Paler)

gramac921
Mesaje: 4040
Membru din: Joi Apr 10, 2008 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

#3 Mesaj de gramac921 »

unde e link-ul pentru declararatii fiscale?
Cred ca l-a uitat Gheorghe pe undeva . :D

butnarur
Mesaje: 436
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

#4 Mesaj de butnarur »

eu am pierdut ceva timp aseara, sa ma dezmeticesc ce este cu flacara violet a MF. Pana la urma am tastat www.anaf.ro si m-am lecuit :twisted:
Îmi iubesc ţara atunci când nu mă uit la televizor şi când nu merg pe stradă. (Octavian Paler)

romani473
Mesaje: 582
Membru din: Mie Apr 01, 2009 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

#5 Mesaj de romani473 »

da..nu prea gasesti nimic, zici ca e un excel cu desene si culori
IoanaR

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#6 Mesaj de eugen01 »

1.Despre violet(flacara;atacuri).Imi aduce aminte de povestea motanului incaltat...nimeni nu isi punea intrebarea daca acel marchiz de Carabas exista !!(cum sa pui la indoiala afirmatiile motanului ???!!!)
2.Format/utilitate.Sunt adeptul parerii ca un ambient placut are efect benefic asupra moralului.Dar nu cred ca un site oficial, al unei institutii a statului trebuie sa arate precum un grafitti.Dar poate sunt eu subiectiv.Poate asta s-a si cerut...arta dom'le !!
3.AG, a dat acel raspuns, crezand ca se adreseaza lumii artistice (banuiesc).Eu, care nu prea frecventez, expozitii,teatru ..arta in general, mi-as fi permis, totusi, sa nuantez remarca dansului, pentru ca protocronismul termoluminescent al augustinismului diminutival oscoumbrian abduce inexpugnabil si metonimic concatenatia fictionalismului malformativ, in conditiile in care ozonimetria semicilindrica a digitatiei atlantice, gelifica maleinizarea reflexologa.Acest extispiciu pare charismatic, insa maleabilizarea lui a fost posibila prin reconvocarea acestor hidrosonocitati irambursabile si laturalnice.In concluzie, calcedonia ecleziologica este doar un perceptor impermeabilizant...parerea mea !

(imi cer scuze...dar...nu m-am putut abtine !!!) :oops:

butnarur
Mesaje: 436
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

#7 Mesaj de butnarur »

eugen01 scrie:.Eu, care nu prea frecventez, expozitii,teatru ..arta in general, mi-as fi permis, totusi, sa nuantez remarca dansului, pentru ca protocronismul termoluminescent al augustinismului diminutival oscoumbrian abduce inexpugnabil si metonimic concatenatia fictionalismului malformativ, in conditiile in care ozonimetria semicilindrica a digitatiei atlantice, gelifica maleinizarea reflexologa.Acest extispiciu pare charismatic, insa maleabilizarea lui a fost posibila prin reconvocarea acestor hidrosonocitati irambursabile si laturalnice.In concluzie, calcedonia ecleziologica este doar un perceptor impermeabilizant...parerea mea !

ma inclin, eugen01!
:lol: :lol: :lol:
Îmi iubesc ţara atunci când nu mă uit la televizor şi când nu merg pe stradă. (Octavian Paler)

tamasanuc
Mesaje: 287
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am
Localitate: Bucuresti

#8 Mesaj de tamasanuc »

In ritmul asta,cat de curand ne vor bucura nu doar ochii ,ci si urechile:"offffff ,viata mea..."-dupa cum bine spunea Paturcai. Ce dragut va fi:intri pe mfinante.ro si te vor izbi deodata :O manea rasuflata si un fundal violet-orbitor.Sa tot cauti apoi ce-ti trebuia...

gramac921
Mesaje: 4040
Membru din: Joi Apr 10, 2008 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

#9 Mesaj de gramac921 »

MEDIAFAX:

"Va aducem la cunostinta ca incepand cu data de astazi, 26 februarie 2010, Ministerul Finantelor Publice a incetat relatiile contractuale cu domnul Andrei Gheorghe", se arata intr-un comunicat al institutiei, citat de Mediafax. "


Na' ca nu i-a fost de bun augur flacara violet lui Gheorghe :)

Se pare ca a fost prea "mefostofelic cu iobagii" !! sau ca era veriga slaba ?

Din pacate tot lantul e cam subred... :wink:

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#10 Mesaj de eugen01 »

butnarur>
e..ehhmmm....nu e..cazul.. :oops:
1.Declaratiile catre ANAF (inchiderile de luna in general)nefacand parte din fisa postului(eu fiind un fel de gestionar, contabilitatea fiind externalizata)..imi permit luxul de a-mi canaliza energia catre alte probleme existentiale ..gen pacea in OrientulMijlociu,Incalzirea globala, salvarea balenelor etc...
2.Nu e vorba de o critica adusa lui AG, omul a facut ceea ce a crezut el ca trebuie sa faca(in fond e o personalitate mass-media).Personal, astept o declaratie a d-lui BogdanOlteanu (numit Viceguvernator BNR;raspunde de activele internationale ale Romaniei).As dori sa vad o sedinta in care subordonatii dansului ii dau raportul despre ratele sintetice si arbitraje.sau de ce soldul creditor devine debitor, sau de ce trasul devine tragator sau tragatorul tras cand e vorba de cambie sau cec.
O dezbatere/polemica intre dansul si Bogdan Baltazar(unul din cei mai virulenti critici ai BNR)...e unul din dezideratele/visurile mele.Sau macar sa-i dea un interviu lui RaduSoviani.
Ca si in cazul lui AG e vorba de competenta si/sau autoritatea de a ocupa un anumit post.
3.Un caz particular este HoriaRomanPatapievici.Din cand in cand primesc notificari de la superiori, referitoare la legislatie.Numai inceputul cu "republicat...modificat..republicat"..imi da dureri de cap si ma face sa am indoieli asupra capacitatii mele de intelegere....senzatia ca.."mi-am pierdut uzul ratiunii"!!.Ei bine, am descoperit ca inainte de "lectura" unui omfp sau oug daca citesc o pagina doua din HRP sau Mircea Mihaes (evident cu DEX-ul linga mine si cu picioarele in ligheanul cu apa sarata calduta) dispare aceea senzatie de neputinta si disperare.

(imi cer scuze pentru frivolitate..dar...e weekend) !! :oops: :)

Scrie răspuns