programe declaratii-urgent

Mesaj
Autor
serbanm695
Mesaje: 341
Membru din: Joi Apr 02, 2009 12:00 am

programe declaratii-urgent

#1 Mesaj de serbanm695 »

buna ziua!
ma poate ajuta si pe mine cineva cu programe de declaratii din 2004-2010 sau mai devreme de 2010, ca eu am incercat sa descarc si imi da ceva de genul salvare disk2 si nu pot instala programele.

multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: programe declaratii-urgent

#2 Mesaj de tomac »

Descărcați de pe ANAF. Și înainte de a instala dezarhivați fișierele. Ați deschis arhiva și ați dat dublu click direct pe executabil când încă era în arhivă de aia vă dă eroare acum.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

serbanm695
Mesaje: 341
Membru din: Joi Apr 02, 2009 12:00 am

Re: programe declaratii-urgent

#3 Mesaj de serbanm695 »

buna ziua!
am revenit cu urmatoarea problema,nu pot deschide declaratiile din 2004 cand vreau sa dau incarcare imi spune urmatoarele:
cannot find the C:/programfiles/ declaratii fiscale 2004/decl 100 txt file
do you want create a new file?
daca ii dau da nu imi da nimic,si o alta problema faptul ca imi cee sa salvez pe discheta,iar pc-ul meu nu este prevazut cu discheta, ce pot face pentru a salva pe cd


va rog din suflet ajutor urgent!
multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: programe declaratii-urgent

#4 Mesaj de balazse »

In prima faza vezi unde ai salvat in prima faza programul initial din 2004 si vezi ca acolo trebuie sa gasesti fisierul txt.
La salvare incearca sa salvezi local sau chiar sa dai salvare pe discheta, oricum acel fisier se salveaza si in folderul de declaratie de unde poti copia fiserul respectiv unde doresti, chiar si pe un CD (denumirea fisierului va contine codul fiscal al unitatii si tipul declaratiei).

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: programe declaratii-urgent

#5 Mesaj de tomac »

Problema apare pentru că ați instalat în program files și aveți cel puțin Windows Vista sau mai nou (Windows 7, 8, 8.1 sau 10). Acestea necesită rularea programelor cu drepturi de administrator pentru a putea scrie în folderul Program Files.
Dezinstalați aplicația și instalați-o în altă parte. Creați-vă un folder pe C sau D sau orice altă partiție, numit Finanțe și alegeți ca aplicațiile lor să se instaleze în acel folder nu în program files.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns