declaratii sanatate bucuresti pt soc alt judet

Mesaj
Autor
dumitrescus
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mar 18, 2008 12:00 am

declaratii sanatate bucuresti pt soc alt judet

#1 Mesaj de dumitrescus »

Salut!

Am o firma in Ilfov care are angajati din Bucuresti, din mai multe sectoare.
Nu stiu unde trebuie sa depun declaratiile de sanatate, la ce sector.
Si nu stiu sa fac declaratiile la Bucuresti pe sectoare, in caz ca depun pt fiecare angajat la sectorul de domiciliu.


Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc mult!

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

#2 Mesaj de munteanud411 »

Eu am o firma cu sediul in Focsani- Vrancea care desfasoara activitatea exclusiv in Constanta cu 2 puncte de lucru NE-independente ( neinregistrate cu cod fiscal propriu)
Angajatii sint din Constanta.
De 4-5 ani trimit declaratiile la Focsani si tot acolo contributiile.
Pt ca declaratiile sa iasa corect, la fiecare salariat, in casuta cu Casa de sanatate, treci ILFOV iar Declaratiile le depui la Ilfov.
ATENTIE-
De anul trecut mi s-a cerut sa depun declaratiile- dar numai in format electronic ( pe mail) si la Constanta pt a nu trimite angajatii la Casa Vrancea pt vizat adeverintele pt medic.
Pt asta va trebui sa umbli din nou la "Salariati" si sa treci la fiecare Casa de care apartine de fapt si sa trimiti declaratii si la sectoarele cu pricina.
Cu toata imbirligatura asta sa stii ca am primit contravaloarea concediilor medicale de la Focsani fara probleme.
Bafta!


P.S:- Vezi ca ai toate sansele sa trimit declaratii incorecte din cauza "lucrului" la capitolul "Salariati" !
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

dumitrescus
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mar 18, 2008 12:00 am

Re

#3 Mesaj de dumitrescus »

Multumesc mult pt raspuns!

Dar la firmele din Bucuresti (de exemplu), cu angajati din alte judete, trimit declaratiile de sanatate in judetul unde au ei declarat medicul de familie, la casa de sanatate a judetului.

Problema mea este la Bucuresti. In Bucuresti sunt mai multe case de sanatate si nu stiu la care din ele sa trimit. Nu prea imi permite programul sa fac declaratii de sanatate pe sectoare, ci doar pe Bucuresti pur si simplu.

Dilema mea ramane in picioare! Daca imi mai poate spune cineva confruntat cu aceeasi situatie ce face.

Multumesc!

Scrie răspuns