Eroare revisal

Mesaj
Autor
brezois
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:00 am

Eroare revisal

#1 Mesaj de brezois »

Ma poate ajuta cineva, fiindaca incerc sa transmit un revisal online si dupa validarea datelor, ii dau incarcare fisier si primesc urmatorul mesaj : " ORA-20010: Registrul nu poate fi preluat. Date eronate. ORA-06502: PL/SQL: eroare numerică sau de valoare - : eroare de conversie caracter - număr" , nu stiu ce sa fac. Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare revisal

#2 Mesaj de balazse »

Verifica setarile de la "ceasul" calculatorului.
In partea dreapta jos iti arata ora exacta -> dai un dublu-click -> iti apare o fereastra verifica data si ora.
Sau citeste aici:
http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic. ... %83#p81232
Sa ne zici daca asta a fost problema.

brezois
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:00 am

Re: Eroare revisal

#3 Mesaj de brezois »

Am verificat data si ora de la calculator, sunt setate bine, nu de acolo este problema, am citit si ce mi-ati zis, dar nu gasesc nici un raspuns pentru problema mea.Am citit toate mesajele de pe forum cu privire la revisal, dar nu gasesc nimic asemanator.Daca introduc date in programul de revisal, sigur merge, ca am mai incercat si alta data.Dar este interesant ca numai la firma asta imi da eroare, am mai trimis la alta firma revisal si totul a fost bine.

Avatar utilizator
curtaa727
Mesaje: 61
Membru din: Lun Ian 26, 2009 2:00 am

Re: Eroare revisal

#4 Mesaj de curtaa727 »

Cel mai bine ar fi sa trimiti un mail la adresa suportregistru@inspectiamuncii.ro in care sa atasezi fisierul incarcat pe site, si sa le explici ce fel de eroare primesti.
Cei de acolo te pot lamuri care e problema si cum se poate rezolva, pentru ca ei intretin site-ul unde se incarca Revisal-ul.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare revisal

#5 Mesaj de balazse »

Sa ne zici si noua care a fost solutia problemei ca sa stim pe viitor.

brezois
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:00 am

Re: Eroare revisal

#6 Mesaj de brezois »

Am rezolvat problema, am descarcat de pe site-ul ITM un program de validare si verificare revisal si am verificat xml-ul si am vazut care este eroarea. Aveam la configurare societate trecut la sector semnul "-" si nu am sector, deoarece sunt din judetul Timis.

Scrie răspuns