revisal-versiune noua

Mesaj
Autor
nitas
Mesaje: 46
Membru din: Mie Iun 23, 2010 12:00 am

revisal-versiune noua

#1 Mesaj de nitas »

Este obligatoriu sa completezi la sporuri permanente ? Pana acum nu am acordat nici un fel de sporuri.(domeniul de activitate este cel de telecomunicatii?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#2 Mesaj de herganiec »

daca nu dai nu completezi.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: revisal-versiune noua

#3 Mesaj de septimiuv »

daca nu completezi nu dai :twisted:

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: revisal-versiune noua

#4 Mesaj de eugen01 »

In primul rand bine ati venit pe forum. :)
Dar sa stiti ca mi-ati rapit placerea de a vedea numarul 50 40 la Revisal-noua versiune (adica ...versiunea originala a lui revisal-versiune noua) !
Altfel, strict despre "revisal-versiune noua", e putin in suspans, problema sporurilor.Primul motiv este lipsa CCMUN, unde este un articol in care "partile au cazut de acord ca anumite sporuri sa fie incluse in salarii".
Adica, de exemplu ar trebui ca la un salariu de 1000 ron , sa demonstram ca suma de 330 reprezinta de exemplu spor de vechime. (1000-330 = 670).Altfel, de acord cu Herganiec.Si cu Septimiu.
http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic. ... 203#p98203

nitas
Mesaje: 46
Membru din: Mie Iun 23, 2010 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#5 Mesaj de nitas »

Multumesc pentru raspunsuri. Astazi am depus revisalul in versiunea noua si am intrebat si de sporuri .
Am primit acelasi raspuns .

maticaa
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 02, 2008 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#6 Mesaj de maticaa »

am indraznit si eu sa intru si sa sper ca cineva ma poate ajuta

am importat din saga in revisal nou fisierul xml pe care trebuie sa-l validez. ei bine, nu reusesc validarea asta, nici daca mor.
ma poate ajuta cineva?
multumesc.

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: revisal-versiune noua

#7 Mesaj de eugen01 »

Indrazniti, acesta e si scopul forumului.Personal va recomand ambele Tutoriale referitoare la Registru Salariati sau strict la problema dvs, al doilea tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=hpN1l3sZ ... re=related (min.08:00)
(Pentru vizualizare pe tot ecranul click-aim pe...cele patru sageti imprastiate , colt dreapta jos);

maticaa
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 02, 2008 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#8 Mesaj de maticaa »

multumesc frumos

am reusit pina la validare, inclusiv.
mai departe nu stiam cum se trasmite.

mersi
:)

ciobanum147
Mesaje: 834
Membru din: Joi Feb 19, 2009 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#9 Mesaj de ciobanum147 »

Cine a zis ca un rau nu vine niciodata singur are mare dreptate -la o soc.nu am parola de transmitere online revisal ,si nu am nici modificari dar ca treb .sa transmit pana pe 30 octombrie situatia cu angajatii activi (mare lucru am doar unu)nu ma hazardez in legi cf.carora= deorece le uraaaaaaaaasc !!!!! am facut o sit. cu non validare ptr.a o depune la ghiseu pe CD ptr.ca al meu calculator nu are dracia aia ptr.discheta si azi la ITM nu a putut sa fie citit CD-ul respectiv si atunci am cerut o parola pentru transmiterea online si raspunsul de la ei a fost ca prima data se depune la ghiseu si dupa ne poate da o parola , si ca maine 26.10.2011 este ultima zi de transmitetre a revisalului nou- nu am fost eu ci ad-torul eu fiind ocupata cu o alta soc .la care am control -cred ca am gresit ceva nu mi s-a generat acel rvs -oare?s-au temp este aiurit am mai citit pe forum dar nu gasesc acum ar putea sa fie aici probleme? chiar pana pe 26.10.este termernul? este vorba de Bucuresti.
Un sfat va roooog sunt ffff.obosita ma dispera telefoanele nici nu am timp sa fac ture in jurul blocului :(

galz845
Mesaje: 384
Membru din: Vin Iun 24, 2011 12:27 pm

Re: revisal-versiune noua

#10 Mesaj de galz845 »

Poate n-ai copiat rvs-ul ci xml...si de asta n-au putut citi...

ciobanum147
Mesaje: 834
Membru din: Joi Feb 19, 2009 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#11 Mesaj de ciobanum147 »

Deci in saga merg pe salariati -reg.de evidenta salariati scriu data consemnarii 25.10.2011 dau copiere primesc mesaj nu exista discheta salvez in d - selectez-mesaj fisierele au fost salvate in in directoarele D; si TEMP REVISAL dau ok -ies din saga- deschid revisal 500/20011 inspectia muncii v.5.06.010. si merg pe validare registru non revisal aleg registrul xxxx----XML salvat open in fereastra sus pe primul rand deschisa am mesaj angajator cu date ,iar mai jos mesaj =campul de date de de contract telefon poate contine doar cifre maxim 10 dau renunta si mai departe ce fac????????????????? nu gasesc acel rvs -luminati-ma un pic ca nu mai realizez ce si cum
va multumesc anticipat

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#12 Mesaj de robut »

cand dati validarea in non revisal ve-ti primi un mesaj care va spune ca validarea s-a efectuat iar fisierul cu extensia rvs a fost salvata in acelasi loc adica in temp sau in D:.....CAUTATI acest fisier SC......... CUI......rvs, si acesta trebuie salvat si trimis la itm

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: revisal-versiune noua

#13 Mesaj de balazse »

Pentru CiobanuM147
Referitor la eroarea generata, mergi la "administrare" -> "configurare societati" -> si la casuta "tel." din "0712.345.678" faci "0712345678", dupa care revii la "fisiere" -> "salariati" -> "registrul evidenta al salariatilor" si verifici la rubrica "telefon" sa fie "0712345678".

ciobanum147
Mesaje: 834
Membru din: Joi Feb 19, 2009 12:00 am

Re: revisal-versiune noua

#14 Mesaj de ciobanum147 »

Multumesc din suflet Balazse si Robut am facut modificarile la nr.telefon si am primit confirmarea ca reg.salariati s-a generat corect in aceeasi locatie ca fisierul de intrare acum ce treb.sa mai fac ca sa pot face un cd sa-l trimit s-au sa trimit la cineva pe mail care are dracia pentru discheta si cu o inaintare sa trimit maine la ITM? maine e ultima zi ? eu stiam ca e la sf.lui octombrie uuuf :cry: am dat renuntare si m-am blocat va rog sa nu ma discreditati sunt f.stresata si nu mai realizez ce trebuie sa fac daca am stiut si am reusit sa transmit online la alte societati la asta pentru a depune la ghiseu m-am blocat :oops:

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: revisal-versiune noua

#15 Mesaj de balazse »

Relaxeaza-te ca nu rezolvi nimic daca te stresezi.
Eu din cate stiu daca aplici 90 de zile la data de 01.08.2011 atunci termenul devine 30.10.2011.
Poti sa apelezi la o persoana cine are unitate de discheta ca sa iti copieze fisierul pe discheta, precum impreuna cu adresa de inaintare se poate depune la ghiseu.

Din pacate nu am inteles unde ai dat "renunt" si ce s-a intamplat din aceasta cauza.
La II problema este ca s-a schimbat tipul angajatorului si acest lucru se poate efectua doar la ei in sistem prin incarcare fisierului. In mod normal dupa prima incarcare de la ghiseu se poate utiliza mai departe user-ul si parola (dar asta o sa-ti zica la ghiseu).

Scrie răspuns