cod caen mediator

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
dinut171
Mesaje: 86
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

cod caen mediator

#1 Mesaj de dinut171 »

va rog care este CODUL CAEN pentru MEDIATOR
am cautat in stufosul Cod CAEN/2013 si nu am gasit nimic pentru mediator,am gasit pentru activitati juridice 8423,dar nu este cel pentru mediator.



VA MUTUMESC
urgent,urgent ,urgent

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: cod caen mediator

#2 Mesaj de balazse »

Cred ca ar fi 6910, cel putin din cele postate pe internet.

suts
Mesaje: 98
Membru din: Mie Aug 17, 2011 4:39 pm

Re: cod caen mediator

#3 Mesaj de suts »

6910,asa am zis si eu,dar de la ANAF mi l-au corectat in COD CAEN 7021 -Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii

dinut171
Mesaje: 86
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Re: cod caen mediator

#4 Mesaj de dinut171 »

Nu este corect ca la 7021 este altceva....................................
Cod CAEN pentru "Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii 7021"

7021 Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii Aceasta clasa include acordarea de consultatii, indrumare si asistenta operationala, inclusiv activitati de lobby, pentru firme si alte organizatii in domeniul relatiilor publice si al comunicarii. Aceasta clasa exclude: -activitati ale agentiilor de publicitate si servicii de reprezentare media, vezi 731 -activitati de studiere a pietei si de sondare a opiniei publice, vezi 7320



corect ar fi Cod CAEN pentru "6910"

Activitati juridice 6910 . 6910 Activitati juridice Aceasta clasa include: -reprezentarea juridica a intereselor unei parti impotriva alteia, in fata instantelor judecatoresti sau a altor organisme juridice, prin persoane care sunt membre ale baroului de avocati sau sub supravegherea acestora: -consultanta si reprezentare in procese civile -consultanta si reprezentare in procese penale -consultanta si reprezentare in legatura cu litigiile de munca -consultanta si asistenta generala, redactarea de documente juridice: -clauze de constituire a societatilor comerciale, acorduri de asociere sau alte documente similare legate de infiintarea unei societati comerciale -brevete si drepturi de autor -redactarea de contracte, testamente, acte de incredintare etc. -alte activitati ale notarilor publici, notarilor de drept civil, aprozilor, judecatorilor de instructie si birourilor de arbitraje, activitati de expertiza criminalistica si expertize tehnice judiciare Aceasta clasa exclude: -activitatile tribunalelor, vezi 8423

Scrie răspuns