Angajare studenta 2 ore

Mesaj
Autor
bedregeanuo
Mesaje: 76
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:15 am

Angajare studenta 2 ore

#1 Mesaj de bedregeanuo »

Daca angajez o studenta 2 ore pe zi de documente imi trebuie la angajare?precizez ca ea ar vinde la un magazin ce comercializeaza produse si hrana pt animale, insecticide,pesticide (produse pe animale, plante).

apetrem
Mesaje: 2852
Membru din: Mar Noi 15, 2011 12:00 am
Localitate: Brasov

Re: Angajare studenta 2 ore

#2 Mesaj de apetrem »

Informatiilor sunt irelevante, in principiu, aceleasi documente ca si la 8 ore pe zi.
http://www.portalhr.ro/dosarul-personal ... i-amendat/
Marian Apetre

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8253
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Angajare studenta 2 ore

#3 Mesaj de herganiec »

“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

bedregeanuo
Mesaje: 76
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:15 am

Re: Angajare studenta 2 ore

#4 Mesaj de bedregeanuo »

va multumesc pt raspunsuri!

bedregeanuo
Mesaje: 76
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:15 am

Re: Angajare studenta 2 ore

#5 Mesaj de bedregeanuo »

legat de acest subiect, mi-a dat administratorul copie dupa cui, si acolo apare ca activ principala 7500-activitati veterinare.
El a deschis un puncte de lucru numindu-l farmacie veterinara, in care comercializaza produsele enumerate mai sus, persoana pe careo angajeaza o vrea pe pestul de asistent veterinar (este studenta in anul 5 la medicina veterinara).

Ar trebui sa-i solocit vreun document mai special pt postul respectiv, sau tratez societatea ca un srl si atat?
Are vreo deducere ceva ca si farmacie veterinara? sau ar trebui sa stiu ceva special legat de farmaciile veterinare si angajatii sai sau o tratez ca pe un srl?

Va multumesc!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8253
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Angajare studenta 2 ore

#6 Mesaj de herganiec »

obisnuit ca si un srl.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns