Declaratia 112

Mesaj
Autor
stoicam309
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:00 am

Declaratia 112

#1 Mesaj de stoicam309 »

Salut. Cum ati procedat cu declaratia 112 pentru 08.2014 ? Ultima versiune de Saga C, 3.0.444, nu are declaratia 112 actualizata la zi. Eu am luat datele din Saga am completat declaratia manual si am trimis, voi ?
Multumesc frumos.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24178
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Declaratia 112

#2 Mesaj de balazse »

Si care ii problema la declaratie? ai verificat ce s-a actualizat la declaratie, sau dintr-o data te-ai apucat de postare?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 112

#3 Mesaj de herganiec »

ce ar trebui sa cuprinda? ati facut 112 din Saga si nu ati putut trimite-o la anaf?
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

stoicam309
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 112

#4 Mesaj de stoicam309 »

balazse scrie:Si care ii problema la declaratie? ai verificat ce s-a actualizat la declaratie, sau dintr-o data te-ai apucat de postare?
Depinde ce intelegem noi doi prin verificare. In ultima versiune de Saga (C.3.0.444) gasesc declaratia 112 AC.0.1, iar ultima este AC.0.2. Oricum, eu am postat ca sa intreb, nu sa arat cu degetul/cert pe cineva, dar se pare ca este peste conditia ta de om cu muschi sa intelegi asa ceva.

stoicam309
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 112

#5 Mesaj de stoicam309 »

herganiec scrie:ce ar trebui sa cuprinda? ati facut 112 din Saga si nu ati putut trimite-o la anaf?
Sincer nu am facut un astfel de test cu aceasta declaratie, dar legat de alte declaratii am primit mesaj de eroare pentru simplu fapt ca nu aveam ultima versiune.
Numai bine.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Declaratia 112

#6 Mesaj de ferenta »

stoicam309 scrie:
balazse scrie:Si care ii problema la declaratie? ai verificat ce s-a actualizat la declaratie, sau dintr-o data te-ai apucat de postare?
Depinde ce intelegem noi doi prin verificare. In ultima versiune de Saga (C.3.0.444) gasesc declaratia 112 AC.0.1, iar ultima este AC.0.2. Oricum, eu am postat ca sa intreb, nu sa arat cu degetul/cert pe cineva, dar se pare ca este peste conditia ta de om cu muschi sa intelegi asa ceva.
Stoicam309, nu mi-o lua în nume de rău, dar nu era mai bine să-i spui un simplu mulţumesc şi să mergi mai departe? :oops: Nu de alta, dar acest om cu muşchi este printre cei care a oferit la viaţa lui mult mai mult ajutor cu răspunsuri către colegii de pe forum decât o facem mulţi dintre noi, care ne rezumăm doar la a întreba mereu, fără ca la rândul nostru să ajutăm în continuare pe alţii, atunci când avem timp şi putem s-o facem.În schimb găsim timp să ne exprimăm frustrarea dacă nu suntem serviţi conform aşteptărilor noastre. :wink:
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

stoicam309
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 112

#7 Mesaj de stoicam309 »

Ferenta, eu nu am facut decat sa raspund in termenii mei, sincer. E foarte posibil ca balazse sa fi prezentat multe raspunsuri, solutii, suport pe acest forum, nu stiu, nu am citit, dar iau de bun ce ai scris tu la care pot sa adaug: jos palaria. Totusi, la cele prezentate de mine, modul cum a raspuns, consider ca a avut o atitudine demna de muschi.
Numai bine.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24178
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Declaratia 112

#8 Mesaj de balazse »

Pentru StoicaM309
Ce mi-ar place mie sa am mucschii aia. :mrgreen:
In ceea ce priveste ajutorul, nu ajut ca sa fie multumit, incerc doar sa recompensez ceea ce am primit/primesc si eu.
Referitor la subiect, imi cer scuze daca postarea a fost vulgara, nu asa l-am dorit sa apara. Totusi daca nici nu incerci sa utilizezi fisierul pdf din program ca sa generezi si depui declaratia, ci mai degraba completezi manual atunci mi se pare aiurea.

Daca ai fi instalat ultima actualizare din 23.08.2014 (vezi aici: http://www.sagasoft.ro/detalii_C.php) ai fi observat ca si in program D.112 are vers.A3.0.2, adica exact cel care apre si pe site-ul ANAF-ului. :wink:

PS. Butonul citeaza poti utiliza in anumite cazuri, dar poti linistit utiliza si semnul "@" dupa care sa treci numele persoanei.
In ceea ce priveste muschii o sa ma pun sa lucrez la ele sa fie si un pic de adevar celor postate. :mrgreen:

stoicam309
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 112

#9 Mesaj de stoicam309 »

Pentru balazse.
Bine, am inteles. Vedem lucrurile putin diferit, dar asta nu inseamna ca e cazul sa-ti ceri scuze. Astea fiind spuse iti doresc succes la sala. Ar fi bine sa mergi la sala din alte motive, nu ca m-a luat pe mine gura pe dinainte.
O zi buna tuturor.

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Declaratia 112

#10 Mesaj de aurel211252 »

Pai eu am trimis D 112 si e ok(din program).Balazse, acest Forum nu este si nu va fi pe intelesul tuturor...In numele tau, imi cer eu scuze lui stoicam309 (insa nu vad motivul pt.acest gest)...Sa-ti dea D-zeu putere sa ajuti in continuare,fara a primi critica, cand nu vad rostul... :)
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24178
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Declaratia 112

#11 Mesaj de balazse »

StoicaM309
La sala pentru imbunatatirea sanatatii ma duc, dar ii bine sa imi mai aminteasca cineva. :wink:

Pentru AureL211252
Fiecare dintre noi vede altfel lucrurile asa ca postarea lui StoicaM309 nu l-am luat in nume de rau, dar din cand in cand si eu merit critica, ca trebuie sa fiu atent la modul cum scriu. :)
Multumesc pentru urare, la fel iti doresc si eu. :wink:

Scrie răspuns