EROARE LA VERSIUNEA 446

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Închis
Mesaj
Autor
coatuc612
Mesaje: 107
Membru din: Lun Dec 12, 2011 9:36 am

EROARE LA VERSIUNEA 446

#1 Mesaj de coatuc612 »

Buna Ziua,

La noua versiune instalata nu afiseaza pe unul din calculatoare, cea care este server, fisa de cont corecta pe analitice la conturi.
Am schimbat intervalul si tot nu afiseaza nimic. am inregistrari in luna si cand intru in fisa de cont pe contul respectiv nu afiseaza nici o tranzactie.


Multumesc.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#2 Mesaj de danilevicis »

trimite email la [email protected] cu problema ta
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#3 Mesaj de tomac »

Trebuie să re-descărcați și să re-instalați actualizarea la versiunea 446.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#4 Mesaj de munteanud411 »

[quote=... și să re-instalați actualizarea la versiunea 446.[/quote]
Nu aveti dvs nici o vina ! Dar poate aveti vreo idee despre ce se intampla.
Va citez pentru ca de vreo 2 -3 versiuni avem parte de re-re-re -actualizari la o versiune fara sa fim anuntati si fara sa se explice ce s-a corectat. in conditiile astea riscam foarte mult sa ne trezim cu un vagon de varza in loc de date contabile.
Am trimis la service Saga un e-mail cu rugamintea ( nu este prima data!) de a ne anunta si pe noi de modificarile intervenite. NICI O REACTIE !
Si un exemplu concret - Am aflat de prin vecini ca s-a modificat D112 in 08.10.- era pe vremea re-actualizarii din 20.10-. Am verificat pe MF si am transmis informatia la service ( seara). Rezultatul- a doua zi dimineata- nici o re-actualizare noua, dar D112 modificata pe sest!- Bineinteles, nici o atentionare catre utilizatori.
A devenit obositor ca in fiecare dimineata, inainte de a ma apuca de lucru, sa verific "ce vraji a mai facut..Saga!"
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#5 Mesaj de aurel211252 »

Eu sunt f.multumit de programul Saga.Citesc, atat pe "Forum" cat si pe "Saga software-noutati ",si "din mersul noutatilor",ma documentez.Unde am nelamuriri, intreb f.rusine, pe Forum...Multumesc colegilor pt. intelegere si sprijin... :)
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#6 Mesaj de tomac »

Da, cam știu ce se întâmplă. Multe corecții au fost legate de versiunea client-server, cele mai multe legate de rezolvarea unor optimizări la situații sau la culegerea datelor. A existat un bug la client-server legat de numărul de chitanțe dar s-a rezolvat. Și a mai fost ceva legat de dezmembrări. Dacă nu utilizați client-server sau dezmembrările nu sunteți afectat.
Iar legat de declarații, se pare că e obsesie națională versiunea declarației. Iar la ANAF unii se pare că se plictisesc și n-au ce face.
De ce s-ar anunța că s-a actualizat 112? Sau 100, dacă în 112 se introduce suport pentru cotă redusă de CAS, aveți impresia că nu se poate depune 112 în versiunea anterioară pentru luna septembrie, versiune ce nu avea suport pentru cotă redusă de CAS? Sau că în D100 a apărut un impozit cu care 99,99% din firme nu au de-a face?
Dacă era vorba de vreo rectificare a unui bug care să fi afectat datele culese sau vreo declarație fiscală, s-ar fi trimis mail de rectificare. În rest nu este absolut necesar.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

Re: EROARE LA VERSIUNEA 446

#7 Mesaj de munteanud411 »

Multumesc pentru raspuns !
In privinta satisfactiei de a lucra cu SAGA, nu cred ca exista vreunul mai multumit decat mine ! Eu sunt de formatie electrician dar pot spune cu curaj ca SAGA M-A INVATAT CONTABILITATE in toti acesti ani de cand folosesc programul ! Cred ca asta spune tot.
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

Închis