declaratia intrastat

Mesaj
Autor
muscalud
Mesaje: 96
Membru din: Mar Iun 26, 2007 12:00 am

declaratia intrastat

#1 Mesaj de muscalud »

Buna ziua,

Va rog ajutati-ma cu detalii in legatura cu declaratia intrastat; din luna iulie firma a inceput sa faca livrari intracomunitare, in luna august a depasit valoarea de 900000 lei (total iulie si august) dar nu s-a depus declaratia intrastat.
Va rog spuneti-mi cum ar trebui sa procedez.

Multumesc.

budileanue
Mesaje: 212
Membru din: Joi Feb 12, 2009 12:00 am

Re: declaratia intrastat

#2 Mesaj de budileanue »

Buna,
Eu m-am dus pe net la adresa intrastat si am luat de acolo numarul de telefon.Am sunat si mi-au indicat ei pasii, in sensul ca m-am logat si acum le transmit on-line, avand parola si utilizator.Doamne ajuta!

gradinaruv718
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iul 12, 2012 3:36 pm

Re: declaratia intrastat

#3 Mesaj de gradinaruv718 »

trebuia depusa declaratia incepand cu luna august, luna in care s-a depasit pragul. Mergeti pe site-ul lor si veti gasi informatii complete. Pentru nelamuriri dati-le un telefon si va explica ce aveti de facut. Au rabdare!

muscalud
Mesaje: 96
Membru din: Mar Iun 26, 2007 12:00 am

Re: declaratia intrastat

#4 Mesaj de muscalud »

Intradevar au rabdare cei de la intrastat, am sunat si mi-au explicat cum trebuie sa procedez, au fost foarte draguti. Am transmis declaratiile incepand cu luna august. Le-am transmis pe aplicatia offline.

nadragg
Mesaje: 16
Membru din: Lun Mai 19, 2014 2:32 pm

Re: declaratia intrastat

#5 Mesaj de nadragg »

Buna dragi colegi,am si eu o intrebare...sunt la prima declaratie intrastat,si as dori sa stiu de ce atunci cand termin si vreau sa dau trimitere,la rezumatul declaratiei imi apare la valoare factura zero,cu toate ca in declaratie eu am suma introdusa in acea casuta,mentionez ca toate celelalte casute referitoare la datele de identificare ale firmei ,perioada,anul,tipul apar cu date,gresesc eu oare undeva si nu imi dau seama? va multumesc

Scrie răspuns