casa de marcat

Mesaj
Autor
promovest96
Mesaje: 1113
Membru din: Mar Noi 25, 2008 12:00 am

casa de marcat

#1 Mesaj de promovest96 »

Buna ziua

as dori sa achizitionez o casa de marcat si nu stiu care e compatibila cu SAGA. Si cum se seteaza sa o leg direct la program. Eu am un depozit, folosesc FIFO. Cum trebuie sa-mi configurez gestiunile? Ma ajuta careva care lucreaza si cu amanuntul?


Multumesc foooarte frumos:)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#2 Mesaj de tomac »

www.sagasoft.ro/casedemarcat.php
Eu recomand EURO sau Datecs.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

promovest96
Mesaje: 1113
Membru din: Mar Noi 25, 2008 12:00 am

#3 Mesaj de promovest96 »

Multumesc d-le TomaC, as dori sa mai stiu cum se lucreaza cu ele,am auzit de offline, online, ce inseamna asta, ca o leg in SAGA, genereaza ceva date direct in program? Cum e mai bine sa lucrez cu ea, on sau off?
Ma scuzati, stiu ca par intrebari naive pt multi dar nu am mai lucrat niciodata cu asa ceva si nu stiu nici macar ce si cum sa intreb in ceea ce le priveste.

O primavara insorita!

avramg
Mesaje: 512
Membru din: Lun Feb 19, 2007 12:00 am
Localitate: bucuresti

#4 Mesaj de avramg »

daca ai un depozit inseamna ca ai comert cu ridicata si nu-ti trebuie casa de marcat...............

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#5 Mesaj de tomac »

@avramg - nu ati vrea sa stiti experienta mea cu cei de la GF si cu justitia romana legat de chestia asta

@tontv677 - luati o casa Datecs MP55 sau EURO Handy 500. Ambele lucreaza in regim de printer fiscal.Adica, dupa validarea unei iesiri si introducerea incasarii puteti tipari bon fiscal direct din program.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns