contract comodat automate cafea

Mesaj
Autor
cretum
Mesaje: 803
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

contract comodat automate cafea

#1 Mesaj de cretum »

O firma are automate de cafea date pe comodat altei firme dar chiria ptr. amplasarea lor vine pe numele firmei detinatoare.Spuneti-mi va rog trebuie sa fac ceva cu ea?Nu prea sint in tema.Multumesc

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contract comodat automate cafea

#2 Mesaj de eugen01 »

Cautare

Cred ca se impune o inregistrare in contul de clasa 8

cretum
Mesaje: 803
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: contract comodat automate cafea

#3 Mesaj de cretum »

Ma refer la chirie.Nu e o idee buna sa o facturez firmei care are aparatele luate in comodat? acolo fiind si incasarea veniturilor.(e o idee a mea)multumesc.

cretum
Mesaje: 803
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: contract comodat automate cafea

#4 Mesaj de cretum »

cretum scrie:Ma refer la chirie.Nu e o idee buna sa o facturez firmei care are aparatele luate in comodat? acolo fiind si incasarea veniturilor.(e o idee a mea)multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24121
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: contract comodat automate cafea

#5 Mesaj de balazse »

In mod normal firma ar trebui sa dea in chirie si nu in comodat acele aparate (zic eu).

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: contract comodat automate cafea

#6 Mesaj de herganiec »

balazse scrie:In mod normal firma ar trebui sa dea in chirie si nu in comodat acele aparate (zic eu).
cam asa e. eu nu am nici un beneficiu de la aparatul de cafea, are doar proprietarul aparatului si pt asta el plateste chirie pt spatiul utilizat de aparatul lui. si nu mai e comodat. e chirie clar.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)


Scrie răspuns