gestiunea animalelor in zootehnie

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
gondorg56
Mesaje: 31
Membru din: Joi Iun 12, 2008 12:00 am

gestiunea animalelor in zootehnie

#1 Mesaj de gondorg56 »

daca stie cineva un program de gestiune a animalelor(bovinelor) as fi f interesat....multumesc

ancam
Mesaje: 111
Membru din: Joi Ian 25, 2007 1:00 am

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#2 Mesaj de ancam »

daca stii sa-ti configurezi ceea ce vrei,saga face tot


bocal809
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 17, 2010 12:00 am

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#4 Mesaj de bocal809 »

Buna ziua
Sunt noua pe forum si sper sa ma ajute cineva, care are experienta. Am nevoie de o monografie contabila pentru o ferma de pasari ( cresterea puilor de 1 zi pana la vanzare). Ma intereseaza in mod deosebit documentele primare, pe langa cele comune. Intocmesc o fisa de lot in care am stocul efectiv pe zi, cati au murit, consum furaje, spor greutate la o saptamana. Mai trebuie alte documente?
O a doua problema a mea, este cum inregistrez in contabilitate prima transa din finantarea nerambursabila prin APDRP a tinerilor fermieri- masura 112. Administratorul spune de cei de la APIA au spus ca nu trebuie sa justifice decit 30% din total valoare. In rest poate face ce vrea cu banii. Eu nu cred ca un proiect cu fonduri nerambursabile nu are un plan de implementare f.bine stabilit. :shock: :shock: .Sper sa ma lumineze cineva. Multumesc.

bocal809
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 17, 2010 12:00 am

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#5 Mesaj de bocal809 »

bocal809 scrie:Buna ziua
Sunt noua pe forum si sper sa ma ajute cineva, care are experienta. Am nevoie de o monografie contabila pentru o ferma de pasari ( cresterea puilor de 1 zi pana la vanzare). Ma intereseaza in mod deosebit documentele primare, pe langa cele comune. Intocmesc o fisa de lot in care am stocul efectiv pe zi, cati au murit, consum furaje, spor greutate la o saptamana. Mai trebuie alte documente?
O a doua problema a mea, este cum inregistrez in contabilitate prima transa din finantarea nerambursabila prin APDRP a tinerilor fermieri- masura 112. Administratorul spune de cei de la APIA au spus ca nu trebuie sa justifice decit 30% din total valoare. In rest poate face ce vrea cu banii. Eu nu cred ca un proiect cu fonduri nerambursabile nu are un plan de implementare f.bine stabilit. :shock: :shock: .Sper sa ma lumineze cineva. Multumesc.

Ajutorrrr!!!!! Chiar nu mai creste nimeni pasari? Nu a mai luat nimeni fonduri structurale? Inca mai sper sa primesc un raspuns. Multumesc anticipat. :( :(

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24123
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#6 Mesaj de balazse »

Pentru BocaL809
tomac scrie:Te rog să folosești butonul "Răspunde" pentru a continua discuția. Nu mai apăsa pe citează. Citarea se folosește doar atunci când citezi un text (codul fiscal spre exemplu), sau în subiectele lungi, ce se întind pe mai multe pagini, numai dacă fără a cita un mesaj sau o parte a lui, discuția devine neinteligibilă, sau dacă dorești să subliniezi că ai răspuns unei părți (cea citată de regulă) dintr-un mesaj anterior.


bocal809
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 17, 2010 12:00 am

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#8 Mesaj de bocal809 »

Scuze balazse pentru eroare,m-am gindit ca daca mai trec o data intrebarile poate imi raspunde cineva.Aveam mare nevoie de ajutor.Sorry. :(
Multumesc eugen01.
Weekend placut!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24123
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: gestiunea animalelor in zootehnie

#9 Mesaj de balazse »

Mi-am dat seama de ce ai utilizat butonul "citeaza", dar toti trebuie sa incercam sa ne tinem de anumite "reguli".

Scrie răspuns