Prelungire licenta SAGA web

Aici scriem despre SAGA WEB, oferim feed-bak despre interfață, mod de operare, etc.
Mesaj
Autor
andreis
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 07, 2008 12:00 am

Prelungire licenta SAGA web

#1 Mesaj de andreis »

Buna ziua,

Pana in luna Februarie 2024 am detinut o licenta SAGA desktop cu ajutorul careia incarcam periodic baza de date primita de la contabilul extern pt backup si verificare(eu fiind administratorul firmei), deci putin utilizata.
Din Octombrie 2023, in baza licentei mele Saga Desktop, activa pe atunci am descarcat fisierul .rsa, l-am dat contabilului si el, pe licenta lui desktop a urcat baza de date a firmei in web.
Actualmente eu am un rol activ, culeg majoritatea datelor primare, casa banca intrari si iesiri iar el face lucrurile mai complicate salarii, declaratii, inchideri.
Functioneaza perfect intre noi.
Nemaigasind utilitate licentei mele Saga Desktop nu am mai prelungit-o din Februarie 2024.
Licenta mea Saga web observ ca expira la 30.06.2024. Cum pot sa prelungesc aceasta licenta Saga web de sine statator avand in vedere ca am renuntat la licenta Saga desktop?
Multumesc anticipat!
Sorin

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Prelungire licenta SAGA web

#2 Mesaj de tomac »

Achiziționând o licență desktop.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

andreis
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 07, 2008 12:00 am

Re: Prelungire licenta SAGA web

#3 Mesaj de andreis »

Buna ziua din nou!
In luna Mai 2024 am achizitionat o noua licenta Saga C Desktop asta dupa ce in Oct 2023, pe baza licentei vechi care a expirat in februarie 2024, am migrat la web iar fisierul .rsa de conectare la web l-am dat contabilului sa urce in Cloud baza de date la zi de pe licenta lui Saga Desktop.Acum eu lucrez pe Saga web si el pe Saga Desktop.

LA nivel de licente ma regasesc in urmatoarea situatie:
Licenta web expira in 30.06.2024.
Licenta mea noua Desktop expira in 15.05.2025 dar nu are legatura la baza din cloud pe car elucrez web.

1. Cum pot prelungi licenta web?
2. Pot poate lega prin fisierul .rsa vechi, incarcat pt conectarea contabilului din Octombrie, noua licenta Saga Desktop cumparata in MAi 2024 astfel incat si eu si contabilul sa lucram cu doua licente Saga Desktop pe baza din Cloud?

Multumesc!
Sorin

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Prelungire licenta SAGA web

#4 Mesaj de tomac »

Problemele legate de licențiere nu se rezolvă aici. Adresați-vă direct la asistență clienți trimițând mail la adresa de mail a SAGA - https://www.sagasoft.ro/contact.php
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns