inregistrare comerciant SGR(retur ambalaje)

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
tonear551
Mesaje: 197
Membru din: Mar Apr 19, 2011 9:20 am

inregistrare comerciant SGR(retur ambalaje)

#1 Mesaj de tonear551 »

Buna ziua
A incercat cineva sa isi creeze cont pe www.returoSGR.ro.Dupa ce am introdus toate datele si am dat activeaza cont mi-a dat o eroare.

grigoriug
Mesaje: 26
Membru din: Vin Sep 22, 2006 12:00 am

Re: inregistrare comerciant SGR(retur ambalaje)

#2 Mesaj de grigoriug »

buna ziua! am facut cont ,l am activat dar nu am completat cu celelalte informatii gen suprafata ,adresa pct de lucru ,cantitatea de ambalaje din anul 2022.nu am inteles daca aceste informatii trebuie completate pana pe 28.02.2023.

vatmanuc
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: inregistrare comerciant SGR(retur ambalaje)

#3 Mesaj de vatmanuc »

Buna ziua
Trebuie incarcate punctele de vazare,transmise in format CSV Aici am ramas pentru ca fisierele CSV nu se fac automat Poate e cineva care a finalizat sa ne explice Cine ne poate lamuri?
Multumim,

pascutac
Mesaje: 249
Membru din: Mie Apr 25, 2007 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: inregistrare comerciant SGR(retur ambalaje)

#4 Mesaj de pascutac »

@vatmanuc Nu trebuie obligatoriu încărcate datele din csv. Te loghezi pe portal, mergi la tab-ul Comerciant, dacă nu ai adăugat punctele de vânzare le adaugi, apoi mergi pe tab-ul Rapoarte, Adaugă raport, alegi punctul de vânzare, selectezi anul raportării, introduci cantitatea de buc. vândute, apeși pe Trimite, apoi va trebui să îl semnezi.. Dar cel mai bine ar fi să te uiti peste ghid. https://portal.returosgr.ro/downloads/comercianti_accesarea_contului_de_utilizator_returo.pdf și https://portal.returosgr.ro/downloads/semnarea_rapoartelor_returo.pdf

gogoasaa
Mesaje: 28
Membru din: Vin Feb 19, 2016 9:19 am

anulare inregistrare SGR(retur ambalaje)

#5 Mesaj de gogoasaa »

cum se poate anula inregistrarea pt.o firma care si-a suspendat activitatea ?

Avatar utilizator
branzam825
Mesaje: 18
Membru din: Mie Iun 22, 2022 1:54 pm

Re: anulare inregistrare SGR(retur ambalaje)

#6 Mesaj de branzam825 »

gogoasaa scrie: Joi Sep 28, 2023 12:03 pm cum se poate anula inregistrarea pt.o firma care si-a suspendat activitatea ?
trimitele un mail pe adresa de suport: [email protected] sau [email protected] si explicale situatia.

Apropo, daca imi permiteti, pentru comercianti care au restituit garantiile pentru ambalajele SGR. Cum ati facut? Cum scoateti din sertar acesti bani sa ii da-ti clientului? Daca se poate sa-mi explicati cat mai detaliat posibil. Va multumesc.

Scrie răspuns