despre tva

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
orosanm
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

despre tva

#1 Mesaj de orosanm »

va rog sa ma ajutati deoarece la calculator s-a pierdut baza de date la programul saga c ,am copiat de pe stkul unde am avut salvare date ,dar acum dupa ce mi-a reparat calculatorul in momentul cand merg pe inchidere luna imi apa re formula contabila 4428=371 desi nu mai sant platitoare de tva din 01.01.2014,ma avertizeaza ceva in legatura cu gestiunea global valorica,intru si sterg formula ca astfel imi diminueaza contul 371 va rog sa ma ajutati

orosanm
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: despre tva

#2 Mesaj de orosanm »

de ce imi apare la inchidere luna la saga c n.c 4428=371 desi nu mai sant platitor de tva din data de 01.01.2014,aceasta anomalie a aparut dupa ce a fost reparat laptopul din care a disparut baza de date ,dar am refacut-o din nou incepand cu data de 04.2018,desi am salvat pe stik in luna ianuarie 2019 aceasta salvare neaparand ca salvata si in urma acestui fapt imi apare nota contabila care dupa parerea mea nu ar trebui,am debifat la platitor tva toate rubricile care le-am avut inregistrate si tot asa imi apare,va rog sa ma ajutati

bursucanum
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 12, 2013 11:35 am

Re: despre tva

#3 Mesaj de bursucanum »

Am patit si eu la o firma dar nu am avut pb cu calculatorul .. am patit dupa o actualizare , cred , si am observant dupa vreo 6 luni. Trebuie sa mergeti la gestiuni, configurare gestiune si debifati tva de acolo.
sper ca va e de folos informatia . O zi buna

Scrie răspuns