FORMULAR 150

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
petrovanm558
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 08, 2021 8:56 am

FORMULAR 150

#1 Mesaj de petrovanm558 »

Buna ziua. Am o firma noua pt care am primit imputernicirea de la notar sa pot depune online declaratiile si pt cont SPV. Primul pas ar fi crearea unui cont SPV iau al doilea depunerea 150 care pana acum se depunea la ghiseu , acum trebuie depus pe SPV. Stie cineva unde se incarca aceasta declaratie? Trebuie finantele sa-mi dea acceptul sa pot semna declaratia electronic.Multumesc!

sarariui
Mesaje: 8
Membru din: Mar Ian 16, 2018 11:08 am

Re: FORMULAR 150

#2 Mesaj de sarariui »

Intrati in SPV si aveti in partea stanga mai sus un buton "Formular contact". Dati click pe el si apoi alegeti CUI-ul firmei respective pentru care trebuie sa aveti deja SPV , apoi alegeti categoria Asistenta si indrumare de specialitate in domeniul fiscal, apoi subcategoria Inregistrare fiscala, la spatiul alocat intrebarii scrieti ca solicitati inregistrarea fiscala pentru firma respectiva si acolo la atasare fisier, atasati o arhiva zip cu cererea , procura si CI-ul imputernicitului, apoi butonul TRIMITE.

petrovanm558
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 08, 2021 8:56 am

Re: FORMULAR 150

#3 Mesaj de petrovanm558 »

Multumesc frumos!

stoiam
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iun 10, 2008 12:00 am

Re: FORMULAR 150

#4 Mesaj de stoiam »

trbuie sa depun form 150 in anaf pot depune la ghiseu firma noua inca nu am token pt acesasta firma de unde descarc decl nu o gasesc pe anaf.ro

Avatar utilizator
stoicat
Mesaje: 1394
Membru din: Mie Noi 23, 2005 12:00 am

Re: FORMULAR 150

#5 Mesaj de stoicat »

Declaratia 150 reprezinta cererea pentru utilizarea unui certificat digital calificat (OMFP 847/2009).
Obtineti certificatul digital si apoi va inregistrati aici:

https://www.anaf.ro/inregcalificat/

Scrie răspuns