e-factura

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Scrie răspuns
Mesaj
Autor
oprinam
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 29, 2006 12:00 am

Re: e-factura

#286 Mesaj de oprinam »

Salut! Dupa instalarea ultimei versiuni de Saga C 3.0.571 in e-factura apar toate facturile din ultimele 5 zile, cu toate ca eu am generat zilnic facturile necesare (de fapt in e-factura nu ar trebui sa mai apara facturile generate, asa cum era pana cum o saptamana), iar in ecranul Iesiri nicio factura generata nu mai este marcata cu albastru deschis... asa ca nu mai stiu care a fost transmisa si care nu. Precizez faptul ca nu am incrucisat Saga cu semnatura electronica (din motive tehnice -> Trans Sped cloud), deci facturile nu se transmit automat in sistemul e-factura din Saga. Am reinstalat ultima versiune de 2 ori si nu s-a rezolvat... gresesc eu pe undeva? Voi vedeti facturile generate marcate cu albastru? Multumesc...

luchianc987
Mesaje: 18
Membru din: Joi Feb 01, 2007 1:00 am

Re: e-factura

#287 Mesaj de luchianc987 »

Buna ziua!
Eroare la identificarea setarilor de import. e-Factura nu a fost generata
am actualizat programul, am resetat codul spv, am verificat clientul
nu e prima data cand transmit la acest client
azi nu mai reusesc nimic
poate imi dati un sfat

friteac
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: e-factura

#288 Mesaj de friteac »

ati reusit cu eroarea ? am acelasi mesaj si eu: Eroare la identificarea setarilor de import. e-Factura nu a fost generata; eroare generare xml, la fel resetare cop spv, actualizare program si nimic; aveti idee ce ar trebui sa fac?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: e-factura

#289 Mesaj de balazse »

Ai incercat sa intrii la "furnizori"/"clienti" si sa utilzezi butonul "verificare toti ..."?
Ai verificat setarile de la "e-facturi" -> "configurare", de exemplu partea de "setari generale", adica sa fie selectat un director unde ai drept de scriere (doar o idee)?

Scrie răspuns