noutati versiuni

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#436 Mesaj de balazse »

Pentru SeptimiuV
Poate ca as dorii eu sa le stiu pe toate, dar nu este posibil si nici nu este normal. :wink:
Nu stau in fiecare zi, dar ii drept ca mai testez anumite lucruri daca imi cere cineva sa il ajut, sau sunt eu curios.
Nu stiu care ar fi acea pasiune dubioasa in afara ca imi place sa gasesc noi solutii ca sa se poate lucra mai usor si repede (lucruri care le propun si echipei Saga, dar cred ca deja nu prea mai au nervi la propunerile mele), dar sunt precis ca ne vei impartasii. :P

Observ anumite lucruri la alti utilizatori, deoarece fiecare utilizator foloseste alt meniu mai des sau are alte speta din cauza domeniului in care se lucreaza, ca urmare aflu mai multe, ii drept ca imi petrec si foarte mult timp pe forum (uneori poate chiar prea mult), precum la "testarea" programului.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: noutati versiuni

#437 Mesaj de danilevicis »

:lol: Mor de ras cu voi pe aici.... :lol:
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2016 8:01 pm de către danilevicis, modificat 1 dată în total.
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#438 Mesaj de balazse »

Macar aici. :mrgreen:

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: noutati versiuni

#439 Mesaj de danilevicis »

ce ar fi forumul fara septimiu sau balazse. poate balazse este de la securitate, nu trebuie sa-i scape nimic
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#440 Mesaj de balazse »

Poate ar fi bine, poate as putea face lobby sa se faca niste modificari la ANAF in ceea ce priveste declaratiile. :lol:

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: noutati versiuni

#441 Mesaj de cernatv »

Da, să aibă, pe lângă semnătură electronică și înregistrările audio-video din firmă din perioada la care se referă declarația.
Cred că la D101 o să fie cam mulți giga.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#442 Mesaj de balazse »

Nu chiar asa ceva, ci s-ar putea crea un spatiu virtual si pentru unitati cum este acum pentru persoane fizice si acolo sa fie trimise majoritatea documentelor care acum se trimit prin posta, sau modificarea dosarului fiscal in asa fel incat sa se poate obtine si aceste informatii.
Cred ca introducerea vizualizarii fisei sintetice actualizat la zi ar fi bucuria tuturor.
O alta inbunatatire la declaratii ar fi sa se comprime in cat mai putine pagini posibili, deoarece si D.112 s-ar putea centraliza pe doua pagini, iar D.300 pe 3 pagini.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#443 Mesaj de balazse »

Pentru DanileviciS
Sa iti raspund la intrebare.
Din cate stiu s-a corectat un mic bug de afisare din meniul "registru de casa" care aparea la "detalii". :wink:

szaboa986
Mesaje: 34
Membru din: Vin Mar 27, 2015 11:08 am

Re: noutati versiuni

#444 Mesaj de szaboa986 »

Pana la urma la versiunea c.3.0.464 s-a actualizat adeverinta pentru sanatate, ca la mine cu noua versiune tot 3 luni apare in loc de 30 de zile la valabilitatea adeverintei, dar sunt si alte deosebiri intre textul din (Anexa 19) Norme si textul din Saga?

maginap
Mesaje: 88
Membru din: Vin Oct 21, 2011 5:06 pm
Localitate: Resita

Re: noutati versiuni

#445 Mesaj de maginap »

descopera si prospecteaza... si ne spui si noua...

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: noutati versiuni

#446 Mesaj de ferenta »

@szaboa
S-a adăugat o altă coloană acolo, "Acordare CM".Probabil că te-ai uitat la coloana cu vechiul model de adeverinţă, sau mai trebuie să descarci încă o dată actualizarea, dacă nu ai coloana respectivă!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

szaboa986
Mesaje: 34
Membru din: Vin Mar 27, 2015 11:08 am

Re: noutati versiuni

#447 Mesaj de szaboa986 »

@balazse
Multumesc pentru indrumare. Intr-adevar aveam versiunea corecta, dar am descarcat din nou si a aparut coloana respectiva. Am verificat formatul si este in regula. :-)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: noutati versiuni

#448 Mesaj de ferenta »

Hmmm... :P
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: noutati versiuni

#449 Mesaj de balazse »

S-a introdus sugestia de aici (copiere/lipire dupa serie la "iesiri"):
http://www.sagasoft.ro/forum/viewtopic.php?f=12&t=28534

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: noutati versiuni

#450 Mesaj de tobosv790 »

(...)"4. In ecanele "Intrari" si "Iesiri", la campurile cu valori numerice din detalii, daca se apasa tasta "+" apare o casuta in

care se pot efectua calcule rapide."(...)
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere: La ce mi-ar putea fi utila optiunea de mai sus inclusa in noua varianta C.3.0.468. Poate nu-mi dau eu seama. Exista si F8-calculator.
Multumesc frumos!

Scrie răspuns