Instalare!!!!!!!!!

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
stanciuv879
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 22, 2014 4:17 pm

Instalare!!!!!!!!!

#1 Mesaj de stanciuv879 »

Buna ziua, sunt utilizatoare a programului din 2006, dar numai varianta gratuita. Am achizitionat un abonament si am mare, mare nevoie de ajutor!!!!!! Nu stiu sa fac modificarea de la gratuit la licenta. Am Saga C.3.0.431 instalat in C:, am facut salvarea bazei de date a tuturor firmelor in D:, fiecare firma are numele, am facut salvarea intregului fisier Saga pe stick. Mai departe nu am inteles ce trebuie sa fac intrucat am citit pe forum pana nu am mai inteles nimic. AJUTOR!!!!!!! Trebuie sters fisierul Saga C. de pe C:? Trebuie descarcat programul de pe site? Chiar daca pe site este alta varianta, respectiv 447, pot sa mai preiau toate datele de pe stick? Si trebuie apoi sa creez fiecare firma si sa preiau salvarile? Sau doar zip.-urile? AJUTOR!!!!! VA ROG MULT DE TOT.

cretum
Mesaje: 810
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: Instalare!!!!!!!!!

#2 Mesaj de cretum »

Va duceti la administrare-configurare societate si fa introduceti toate societatile si pe urma salvati rind pe rind.Asta se face de la intretinere baza de date --restaurare.Se prea toate datele asa cum le aveti pe stik.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Instalare!!!!!!!!!

#3 Mesaj de herganiec »

stanciuv879 scrie: Nu stiu sa fac modificarea de la gratuit la licenta. Am Saga C.3.0.431 instalat in C:, .
intrati in programul Saga ca si pana acum. Mergeti la <Ajutor>->apasati <Actualizare automata> raspundeti cu <Da> la ce va intreaba ca aveti abonament.
Dupa ce se actualizeaza programul completati user si parola care ati primit de la Saga in ecranul acela, se va completa codul de activare si se incepe actualizarea pt firme.
La gata intrati normal in program. aveti ultima varianta si firmele cu date cu tot acolo.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

stanciuv879
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 22, 2014 4:17 pm

Re: Instalare!!!!!!!!!

#4 Mesaj de stanciuv879 »

MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL!!!!! Nu mi-a venit sa cred ca era atat de simplu!!!!!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Instalare!!!!!!!!!

#5 Mesaj de herganiec »

:wink:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns