Case conflict ??

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
muresanc
Mesaje: 73
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

Case conflict ??

#1 Mesaj de muresanc »

Salutare

De ceva vreme ma confrunt cu o problema tehnica. Din cand in cand, atat la Saga C cat si la Saga PS, apar mesaje de eroare ca nu gaseste nu stiu ce fisiere. Fisierele exista dar sunt redenumite, avand atasata la denumirea initiala particula "(case conflict)" . Exemplu: fisierul cont_baza.dcx devine cont_baza (case conflict).dcx. Si mai sunt multe exemple. Redenumesc fisierul prin stergerea particulei "(case conflict)" si ... merge. A devenit enervanta pe de o parte aceasta activitate, iar pe de alta parte mi-e si teama sa nu afecteze ceva la bazele de date (inclusiv datele introduse). Mentionez ca folosesc Saga C si Saga PS pe un calculator, pe care de regula lucrez local, dar din cand in cand ma si conectez remote la acesta prin remote desktop connection si mai lucrez si in aceasta forma. Aplicatiile sunt cu licenta , Windows 10 Pro cu licenta iar ca antivirus folosesc windows defender. Un sfat va rog. Va multumesc anticipat

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Case conflict ??

#2 Mesaj de septimiuv »

Scoate folderul Saga din dropbox, one drive, google drive etc. O să rămâi fără date.

Scrie răspuns