D112

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
szekelyc275
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 20, 2023 8:30 pm

D112

#1 Mesaj de szekelyc275 »

Am achizitionat programul in luna februarie pentru un nou utilizator.
Dupa instalare si schimbare date inentificator, totul functioneaza perfect mai putin D112.
In momentul incarcarii declaratiei se blocheza declaratia, nu incarca datele utizator si nu permite nici o modificare.
Am redescarcat programul,am recalculat salariile, dar aceeasi eroare.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: D112

#2 Mesaj de septimiuv »

Îți apare vreun mesaj după ce generezi declarația?

szekelyc275
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 20, 2023 8:30 pm

Re: D112

#3 Mesaj de szekelyc275 »

Am atasat un print screen la generare d112
Fişiere ataşate
mesaj d112.jpg
mesaj d112.jpg (141.24 KiB) Vizualizat de 1382 ori

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: D112

#4 Mesaj de septimiuv »

O fi atașat dar nu se vede. Tastează-l.

nistora443
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 19, 2019 8:18 am

Re: D112

#5 Mesaj de nistora443 »

Buna ziua Cred ca mesajul pe care domnul il are este: Acest document a activat caracteristici extinse in Adobe Reader Documentul a fost modificat de la crearea sa iar utilizarea caracteristicilor extinse nu mai este disponibila Contactati autorul versiunii initiale a acestui document
Cel putin eu acest mesaj il primesc Mentionez ca am descarcat acum doua ore versiunea Saga sa fiu sigura ca nu mai sunt modificari si acum nu reusesc sa preiau salariatii in declaratie pentru depunere . Daca sunt solutii tehnice de remediere v-as fi profund recunoscatoare Multumesc

Avatar utilizator
nitum187
Mesaje: 75
Membru din: Mar Iun 18, 2013 4:44 pm

Re: D112

#6 Mesaj de nitum187 »

Încă o dată: Accesați calea: "C:\Users\"denumire user"\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat\DC\Security\". Atenție! Folderele sunt de tip hidden(Ascunse)"... DAR:
vă opriți la folderul "C:\Users\"denumire user"\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat\" <<< aici verificați să nu aveți mai multe versiuni instalate și/sau dezinstalate... acolo apar alte foldere printre care și acel "DC"(Depinde ce ați instalat). În mod sigur sunt mai multe foldere acolo și este posibil să nu fi redenumit acel "addressbook.acrodata" acolo unde trebuie...
Mergeți pe fiecare în parte(dacă este așa) și modificați acel "addressbook.acrodata" în "addressbook.acrodata.old".
Pentru o instalare corecta a Adobe Acrobat Reader DC pe 64-bit(cazul meu), calea fisierului "addressbook.acrodata" este: "C:\Users\"denumire user"\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat\DC\Security\addressbook.acrodata" <<< Aceste informații au fost trimise de Specialiștii de la Saga o dată cu lansarea versiunii 3.0.557 din data de 23.02.2023.

Pentru cei care sunt mai comozi și nu vor să mai scormonească prin măruntaiele sistemului de operare Windows, vă recomand un mic soft(varianta portabilă): Everything pe care-l găsiți aici: https://www.voidtools.com/

Sper că m-am făcut înțeles. Am încercat să vă explic cât am putut ca la gimnaziu...!

PS: Iată și procedura fișierelor ascunse: https://helpx.adobe.com/ro/x-productkb/global/show-hidden-files-folders-extensions.html
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Scrie răspuns