Salvare la actualizare

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
badicutl
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 11, 2011 11:58 am

Salvare la actualizare

#1 Mesaj de badicutl »

Este posibil sa nu se mai facă salvarea automata după fiecare actualizare? In situația in care am mai multe societăți si fac actualizări stau f mult pana intru in program. Util ar fi sa se facă actualizarea in momentul in care intru in societate si este o alta versiune de baza fata de versiunea curenta sau salvare multipla (generală) la cerere. Sunt societăți in care pana la o noua versiune poate nu am motiv sa intru in ele. Mulțumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24322
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Salvare la actualizare

#2 Mesaj de balazse »

Faci actualizarea manual sau utilizezi actualizarea automata?
Din cate am observat la actualizarea manuala nu se face salvare la instalarea unei noi actualizari (nu vorbesc de versiune noua).

badicutl
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 11, 2011 11:58 am

Re: Salvare la actualizare

#3 Mesaj de badicutl »

Am făcut actualizare automata de program, după care am așteptat sa facă salvarea pt toate societățile din lista. Nu am încercat cu actualizare manuala. La versiunea viitoare am sa încerc si varianta manuala.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24322
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Salvare la actualizare

#4 Mesaj de balazse »

Sincer sa fiu, eu sunt de parere ca la orice actualizare sa se faca atat salvare baza de date, cat si o copie de siguranta.
Cel putin eu asa fac.

dragomirt
Mesaje: 111
Membru din: Mar Mar 31, 2009 12:00 am

Re: Salvare la actualizare

#5 Mesaj de dragomirt »

Buna ziua,

Indiferent de modul cum se face actualizare automat sau manual tot se face salvarea datelor.
Nu cred ca este posibila actualizare individuala si nu ar avea logica. Ar insemna sa stati dupa fiecare firma sa actualizati programul.
Programul are o structura generala in care importa date in momentul lucrului de la fiecare societate. Cam asa se lucreaza cu bazele de date.
Ceeace vreti dv puteti sa o faceti creand cate un director cu saga pt fiecare societate si actualizati doar la cele la care doriti. Iar nu are logica.

O zi buna

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24322
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Salvare la actualizare

#6 Mesaj de balazse »

Pentru DragomirT
Doar la actualizarea unei versiuni noi se face salvare baza de date. Daca se face actualizarea pentru aceeasi versiune nu se face salvare baza de date.

Închis