gestune implicita saga c

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Închis
Mesaj
Autor
prodana660
Mesaje: 22
Membru din: Mie Dec 15, 2010 12:00 am

gestune implicita saga c

#1 Mesaj de prodana660 »

Se poate crea posibilitatea de a selecta gestiunea implicita, cat si seria facturilor/chitantelor?
Aceasta optiune este in Marketline, dar nu si in SagaC.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: gestune implicita saga c

#2 Mesaj de herganiec »

nu este.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

prodana660
Mesaje: 22
Membru din: Mie Dec 15, 2010 12:00 am

gestune implicita saga c

#3 Mesaj de prodana660 »

Mai herganiec, scopul unui raspuns este sa fie util celui ce ridica o problema. Stiam si eu ca nu sunt. Premiaza cineva numarul de mesaje postate? :)

Se intampla sa lucrez un timp cu o gestiune, apoi un timp in alta gestiune Alegerea altei gestiuni mananca inutil din timp. Sa nu mai spun ca uneori uit sa selectez gestiunea dorita si trebuie sa revin asupra inregistrarilor. Deci, aceste 2 propuneri ar economisi din timpul nostru.
Daca au fost implementate in MarketLine, nu vad care ar fi impedimentul pentru SagaC. Chiar ar fi utile.

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: gestune implicita saga c

#4 Mesaj de ferenta »

Trimite sugestia prin mail la SAGA!Ei sunt în măsură să vă spună dacă se poate implementa!
p.s.Şi nu premiază nimeni numărul de mesaje postate ... însă cu siguranţă sunt mulţi care le apreciază, cel puţin pentru simplul motiv că încă mai avem colegi care îşi fac timp şi pentru alţii!Iar printre aceştia care ajută, se numără şi HerganieC!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

eugen01
Mesaje: 7018
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: gestune implicita saga c

#5 Mesaj de eugen01 »

"Şi nu premiază nimeni numărul de mesaje postate "

tztztz...ba se premiaza ! A se vedea raspunsurile Marelui Spatar catre Balazse. :-)
Bine....acuma..depinde si ce intelege fiecare prin ..premiere ! :-)

(Zau..e in concediu ??)

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: gestune implicita saga c

#6 Mesaj de aurel211252 »

:D
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: gestune implicita saga c

#7 Mesaj de tomac »

@prodana660
În SAGA nu se poate implementa acum așa ceva. Dintr-un motiv foarte simplu. Gestiunile nu se setează ca în Marketline. Acolo este mai mult decât necesar să se seteze o gestiune implicită, pentru că de regulă doar din acea gestiune se va vinde folosindu-se casă de marcat. În SAGA se preia automat gestiunea implicită în funcție de cel mai des folosită gestiune. Probabil se va putea implementa în viitor, dar pentru a afla dacă se poate sau nu implementa dați un mail direct la firmă.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Închis