Revisal-Contract munca suspendat

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
burneteo
Mesaje: 45
Membru din: Joi Feb 20, 2014 7:44 pm

Revisal-Contract munca suspendat

#1 Mesaj de burneteo »

Buna ziua.
Sunt medic de familie si imi desfasor activitatea pe CMI.
Pe acest CMI am un contract de munca suspendat pentru crestere copil pana la 2 ani.
In viitorul foarte apropiat doresc sa inchid CMI si sa infiintez SRL.
Stiu cum se procedeaza cu celelalte contracte de munca dar nu si in cazul situatiei mentionate.
Multumesc.

gheorghei642
Mesaje: 703
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: Revisal-Contract munca suspendat

#2 Mesaj de gheorghei642 »

Înregistrarea datei de mutare (prin transfer de întreprindere / schimbare loc de
muncă / schimbare gestiune registru
1. Pentru utilizatorii aplicaţiei Revisal:
Câmpul „Data transfer” / „Data schimbare loc de muncă” / „Data schimbare gestiune registru”
din formularul aplicaţiei Revisal de mutare a unui contract de muncă prin transfer / schimbare
loc de muncă / schimbare gestiune registru se completează cu data de începere a activităţii la
noul angajator (angajatorul de destinaţie), respectiv cu data de la care evidenţa contractului se
efectuează în cadrul noului registru (registrul de destinaţie).

2. Pentru utilizatorii care generează registrul din sisteme proprii de evidenţă:
Tag-ul <DataMutare> din entitatea <StareCurenta> din cadrul structurii <Contract> a fişierului
de tip .xml se completează, în situaţia de mutare a unui contract de muncă prin transfer /
schimbare loc de muncă / schimbare gestiune registru, cu data de începere a activităţii la noul
angajator (angajatorul de destinaţie), respectiv cu data de la care evidenţa contractului se
efectuează în cadrul noului registru (registrul de destinaţie). Corespunzător tipului de stare
curentă "ContractStareMutare", pentru care se completează tag-ul <DataMutare>, se
completează şi celelalte tag-uri aferente mutării (<TipMutare> - Transfer / SchimbareLocMunca
/ SchimbareGestiuneRegistru; <AngajatorCui> - CUI angajator destinaţie; <AngajatorNume> -
denumire angajator destinaţie; <TemeiLegal> - temei legal în cazul unui transfer de
întreprindere)”.

burneteo
Mesaje: 45
Membru din: Joi Feb 20, 2014 7:44 pm

Re: Revisal-Contract munca suspendat

#3 Mesaj de burneteo »

Multumesc.

Scrie răspuns