Tutoriale video

Ați dori postarea de tutoriale?

Da, ar fi utile.
60
97%
Nu, nici vorbă!
0
Niciun vot
Nu știu.
2
3%
 
Voturi totale: 62

Mesaj
Autor
eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tutoriale video

#16 Mesaj de eugen01 »

Ferenta>
er...e vorba probabil de erori umane la inregistrare.Inregistrarea unei imobilizari e genul de eroare avut in vedere??

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tutoriale video

#17 Mesaj de eugen01 »

Si totusi, e un proiect in care ar trebui implicati si cei de la Sagasoftware.Pentru a utiliza softul e necesara descarcarea / instalarea (si partial descarcarea actualizarilor).Aceste operatiuni, standard le-as numi, ar trebui sa "cada" in sarcina (site-ului)producatorului, forumul fiind strict pentru utilizatori (cei ce detin abonamentul Saga).

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tutoriale video

#18 Mesaj de eugen01 »

......
Ultima oară modificat Joi Noi 11, 2010 11:02 am de către eugen01, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Tutoriale video

#19 Mesaj de tomac »

eugen01 scrie:Si totusi, e un proiect in care ar trebui implicati si cei de la Sagasoftware.
Nu vreau eu.Dacă deja se pune așa problema, renunț la proiect.
Voi uitați un lucru. SAGA are cu noi un contract. Nu e nimeni obligat să facă altceva decât ceea ce scrie acolo. Proiectul meu, așa cum am spus, nu are nicio legătură cu firma. E o idee de-a mea, de mai demult, nu de acum. M-am tot întrebat dacă să o pun sau nu în dezbatere sau dacă o fac direct fără a mai pune un chestionar pe site.
Nu sunt un fan al sondajelor și nu vreau să ajung să-mi pară rău că am folosit și eu unul.
Eugen, descărcarea și instalarea unui program, deja nu ar trebui să mai constituie o problemă. Pentru cei ce constituie o problemă există o variantă simplă: cheamă pe cineva ce se pricepe.
E ca și cum aș cere eu celor ce au fabricat o mașină, pe care eu am cumpărat-o, să mă învețe să conduc.
Vă rog să vă rezumați mesajele strict la ceea ce am întrebat, la opiniile pro sau contra despre tutoriale și despre eventualul lor conținut.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: Tutoriale video

#20 Mesaj de danilevicis »

Gata, acum am inteles ce sunt tutorialele. Am vizionat unul pe net, cautand pe google.
Tomac, asta inseamna, ca tu le vei face, si iti vom auzi vocea? Sau vor fi "mute"? Pai suntem cu totii pro, ce mai intrebi in chestionare?
Uite, daca este sa ma intrebi pe mine, eu as zice sa faci unul legat de configurarea gestiunilor, treaba cu transferul dintr-o gestiune cantit. intr-un globala, ca ai denumiri la articole asemanatoare dar cu tip diferit, ca astea uneori si mie mi se incalcesc in cap.
Inca 2 sfaturi, daca imi permiti:
- tu esti cel mai cu experienta si mai in masura sa alegi care sa fie continutul lor sau ordinea prioritatii
- utilizatorii cu postari mai multe pe forum care raspund celorlalti stiu deja cum functioneaza programul saga, asa ca trebuie indentificat unde se incurca incepatorii, si din nou tot tu stii cel mai bine.
Succes! :roll:
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8263
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Tutoriale video

#21 Mesaj de herganiec »

Da, TomaC începe să pui una două video-tutoriale cu sunet să vedem cum este, și pe parcurs o să vedem ce propuneri ar mai veni referitor la altele.
Aici este un program pt captură video (poate te ajută, ca sugestie) http://camstudio.org/ eu am făcut unele tutoriale cu acest program portabil și le face foarte bine , putând să capturezi doar fereastra care o doresti sau tot ecranul, bineinteles și cu sunet dacă se dorește. :)
Succes.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Tutoriale video

#22 Mesaj de tomac »

N-am microfon deocamdată :lol:
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8263
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Tutoriale video

#23 Mesaj de herganiec »

da-mi adresa ca-ti cumpar si iti trimit eu :D :lol: :lol:

oamenii vor sa te audaaaa.. :wink:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

tamasanuc
Mesaje: 287
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Re: Tutoriale video

#24 Mesaj de tamasanuc »

tomac , nu ma pricep sa-mi dau cu parerea despre subiectul in cauza , dar orice "mana de ajutor" este binevenita .

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Tutoriale video

#25 Mesaj de paturcai »

Cristi, Cristi...cand mai ai timp sa lucrezi sa dormi si sa mai vezi si de familie?
Este o idee excelenta.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

milead
Mesaje: 40
Membru din: Mar Oct 27, 2009 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tutoriale video

#26 Mesaj de milead »

Ideea este foarte buna iar ce au propus eugen01 si balazse mi se par chiar utile.

Avatar utilizator
balteanuc692
Mesaje: 3386
Membru din: Mie Ian 21, 2009 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tutoriale video

#27 Mesaj de balteanuc692 »

Ar fi chiar cel mai tare program de contabilitate 8)
As propune un tutorial pe partea de productie... cred ca e foarte necesar. 8)

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8263
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Tutoriale video

#28 Mesaj de herganiec »

mai dureaza, Tomac ? :roll: asteptam sa vedem macar unul de test. ce spui ? :wink:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Tutoriale video

#29 Mesaj de tomac »

Mai durează, din păcate.
Din păcate fetița mea a fost cam bolnavă în ultimul timp și am stat mai mult cu ea și nu am mai avut timp nici de lucru nici de tutoriale. De fapt, nu prea am mai avut timp de prea multe.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: Tutoriale video

#30 Mesaj de danilevicis »

Multa, multa sanatate la toata familia!
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

Scrie răspuns