Facturi sterse

Mesaj
Autor
milead662
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mar 30, 2016 10:43 am

Facturi sterse

#1 Mesaj de milead662 »

Buna ziua,

Am introdus o factura de la un furnizor, am inregistrat plata dupa care am sters plata pt ca nu o inregistrasem corect. in momentul in care am vrut sa inregistrez plata corect nu am mai reusit deoarece nu mai gaseam factura aferenta. prima data cand am inregistrat plata am bifat si factura aferenta.
intrebarea mea este cum pot face sa imi apara din nou factura in momentul in care vreau sa inregistrez plata?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24126
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Facturi sterse

#2 Mesaj de balazse »

Devalidezi si validezi din nou, iar daca iti apare mesajul pentru stergere plata alegi "da".
Sa ne zici ce ai reusit.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Facturi sterse

#3 Mesaj de robut »

Buna ziua,
in timp ce introduceam facturi , a cazut curentul. Cand am deschis calculatorul nu mai aveam nicio intrare.
Credeam ca voi pierde doar ce am lucrat azi, dar toate intrarile? Cum e posibil? :mrgreen:

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Facturi sterse

#4 Mesaj de tobosv790 »

Cumpara un UPS. Sau lucreaza pe laptop. Sau da-i salvari mai dese si atunci vei pierde numai ce ai lucrat de la ultima salvare.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Facturi sterse

#5 Mesaj de robut »

Am un UPS dar azi am constatat ca nu mai functioneaza.
Am renuntat la laptop, mi s-a dus placa de baza.
Adica cum , sa salvez din ora in ora de frica sa nu cada curentul? pai lucrez cateodata mai mult de de 8 ore pe calculator.

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Facturi sterse

#6 Mesaj de tobosv790 »

Da. Ai dreptate. Fă o investiție si is un laptop bun. Eu am un Dell Inspiron și merge strună de vreo 4 ani. I-am schimbat o dată bateria că s-a dus tot de șocuri din astea electrice. În rest e bun.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Facturi sterse

#7 Mesaj de robut »

Chiar ma gandeam sa-mi schimb calculatorul insa stiu ca laptopurile sunt mai sensibile (am schimbat doua pana acum), dar cu gandul la baterie.....am sa ma mai gandesc.
Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24126
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Facturi sterse

#8 Mesaj de balazse »

Pentru RobuT
Doar inregistrarile de la intrari s-au dus? Incearca sa suni maine la echipa Saga si sa ii intrebi cum sa procedezi.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Facturi sterse

#9 Mesaj de robut »

Da, doar intrarile , toate .
Am avut salvata baza de date la luna mai si am restaurat datele, iar ptr. iunie am luat-o de la capat.
Cred ca nu mai este nevoie sa sun.
Multumesc.

Scrie răspuns